Москва веде «війну» зі Вселенським Патріархатом у США, - ЗМІ

11.07.2022, 08:59
Світові
Москва веде «війну» зі Вселенським Патріархатом у США, - ЗМІ - фото 1
Росія за допомогою громад, які перебувають під її впливом, намагається впливати на кадрові призначення в Архиєпархії Америки, що належить до Вселенського патріархату.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Orthodox News.

«Автокефалія України була «дитячим» протистоянням з огляду на конфлікт, який існує між Фанаром (Вселенським Патріархатом - ред.) і Москвою. Тепер «війна» піднялася на інший рівень після церковного «проникнення» росіян у США. Протистояння має церковний і, звісно, ​​політичний підтекст», - пише видання.

Зазначається, що йдеться про «бурю реакцій» на рішення Архиєпархії Америки поставити архимандрита Олександра Бєлія на посаду вікарія Слов’янського православного вікаріату.

Видання нагадує, що раніше Синод Вселенського Патріархату підвищив Олександра Бєлія, якого в лютому 2020 року було звільнено з РПЦ за кордоном, та призначив на посаду єпископа Нікополійського.

«Росіяни з усіма громадами, на які вони впливають, намагаються створити проблеми для Архиєпархії Америки», - вказує видання. І додає, що Вселенський Патріархат у цьому питанні демонструє підтримку Архиєпархії Америки та її керівнику архиєпископу Елпідофору.