Москві вигідно, щоби церковне розділення в Україні тривало якомога довше, - речник ПЦУ

Москві вигідно, щоби церковне розділення в Україні тривало якомога довше, - речник ПЦУ - фото 1
Для спілкування між ПЦУ та УПЦ МП немає жодних канонічних перешкод. Однак Москві вигідно, щоби церковне розділення в Україні тривало якомога довше.

Про це в інтерв'ю Фактам розповів речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря.

"Без України не тільки російська імперська ідея втрачає силу, але і Російська Православна Церква із суперструктури, яка досі має імперський вигляд (тому що є зліпком російської моделі, яка існувала в радянський час), без влади над Україною перетвориться просто на одну з великих Церков. Велику, але одну з. Бо в Україні дотепер зосереджено приблизно сорок відсотків усієї структури Російської Православної Церкви. Тому, борючись за втілення у життя імперської ідеї, Москва всіляко перешкоджає тому, щоб в Україні була єдина Православна Церква, і всіляко торпедує будь-яку можливість діалогу та спілкування", - зазначив єрарх.

Архиєпископ Євстратій нагадав, як покійний митрополит Володимир (Сабодан) всупереч волі Москви робив обережні, але все ж таки кроки для того, щоби розпочати діалог. Тепер ситуація змінилась.

"З приходом до керівництва цією митрополією Онуфрія всілякі можливості для діалогу просто закрилися. Ані він сам, ані його оточення жодним чином не бажають вести діалог. Вони декларують назовні, що хочуть, щоб в Україні була єдина Церква, але цю єдність бачать лише в одному — в підпорядкуванні, в юрисдикції, в підлеглості Москві. Оскільки Православна Церква України на подібні кроки ніколи не піде і не відмовиться від своєї церковної незалежності, тим більше ствердженої та благословенної Вселенським Патріархом, відповідно вони просто не бачать жодного предмету для діалогу", - заявив речник ПЦУ.

Тим не менше, архиєпископ ПЦУ з оптимізмом дивиться у майбутнє.

"Колись здавалося неможливим, що буде надано Томос про автокефалію, що увінчається успіхом понад столітня боротьба за церковну незалежність, але тепер це вже реальність. Так само може здаватися складним і неможливим для реалізації те, що в Україні буде єдина Православна Церква. Але раніше чи пізніше це буде. І ми як Православна Церква України працюємо над тим, щоб це сталося раніше. Ми відкриті до діалогу, до спілкування, нам нема чого боятися, приховувати й соромитися. Ми маємо відкриті двері наших храмів, відкриті серця для спілкування і єднання зі всіма православними в Україні", - наголосив він.