Київська Трьохсвятительська духовна семінарія УГКЦ отримала ліцензію МОН України

30 січня, 09:18
Суспільство
Київська Трьохсвятительська духовна семінарія УГКЦ отримала ліцензію МОН України - фото 1
Київська Трьохсвятительська духовна семінарія отримала ліцензію Міністерства освіти і науки України першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю (041) «Богослов’я».

Про це повідомляє Медіа-центр КТДС.

Згідно з наказом Міністерства світи та науки України від 15.01.2024 р., Київській Трьохсвятительській духовній семінарії УГКЦ надано державну ліцензію, яка є визнанням компетентності та високого стандарту освіти. Водночас тепер семінарія внесена до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Це рішення ґрунтується на відповідності семінарійної освіти вимогам законодавства, зокрема Закону України «Про вищу освіту», рішення Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України й інших нормативних актів. «Праця над здобуттям ліцензії розпочалася із благословення Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ, та його особистого чування над потребами і здобутками нашої семінарійної спільноти. Ми також вдячні владиці Борисові Ґудзяку, митрополиту й архиєпископу Філадельфійському, та владиці Степанові Сусу, голові Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, за активну участь і підтримку нас у цій важливій справі. Важко переоцінити працю отців ректорату, педагогічного колективу та студентів-семінаристів, а також пана Віталія Хромця, які протягом тривалого часу долучали свої знання та ентузіазм, щоби здобуття державної ліцензії для семінарії стало можливим», — зазначив о. Петро Жук, ректор семінарії.

КТДС тепер визнано вищим навчальним закладом, який здатний забезпечувати високоякісною освітою у сфері богослов’я і готувати кваліфікованих спеціалістів відповідно до вимог сучасного освітнього середовища. Для семінаристів отримання ліцензії МОН — це можливість отримати диплом державного зразка, який потвердить здобуті знання й дасть змогу їх реалізовувати ще краще.

Після успішного завершення процесу поновлення афіліації з філософсько-богословським факультетом Українського католицького університету, що відбувся напередодні, це ще один важливий етап зростання та розвитку Київської семінарії в академічному світі.

Нагадаємо, Ватиканська дикастерія освіти визнала дипломи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.