Мусульмани завершили священний місяць посту і святкують Рамадан-Байрам

02 травня, 10:13
Інші конфесії
   - фото 1
Джерело фото: depositphotos.com
Сьогодні із сходом сонця у мусульман завершився священний місяць посту Рамадан і розпочалося одне з головних свят ісламського року — свято Розговіння, яке арабською називається Ід аль-Фітр, а тюркськими мовами Рамадан-Байрам (також є назва Ураза-Байрам).

Сам піст у місяць Рамадан є одним з п’яти основ (стовпів) ісламу, поруч із свідоцтвом віри (шахадою), обов’язковою молитвою (салят, намаз), виплатою милостині (закят) і паломництвом (хаджем) до Заповідної мечеті у Мецці

У цей день мусульмани можуть дозволити собі все, що було заборонене в світлий час доби протягом священного місяця.

Вранці у мечетях проводиться святковий намаз. На молитву віруючі збираються заздалегідь. Прийнято одягати найкраще вбрання. При зустрічі мусульмани обмінюються привітаннями «ід мубарак», що означає побажання благословенного свята.

До цього дня прийнято виплачувати особливу милостиню — «закят аль-фітр», яка йде нужденним. Виплатити закят необхідно до настання святкової молитви, але можна це зробити за кілька днів до свята чи в ніч на Ураза-Байрам.

Зміст цієї милостині полягає у створенні рівних можливостей для святкування для всіх людей, придбанні їжі, ласощів тощо.

Закят аль-фітр є обов'язковим для тих віруючих, хто може виплатити цю суму. Ця пожертва у першу чергу надається бідним людям із числа родичів. Тобто, якщо закят буде виплачений чужій людині, у той час коли його потребують рідні, він може бути не зарахований. Забороняється виплачувати цю пожертву батькам, дітям або дружині.

Свято Ураза-байрам триває три дні. Це добрий привід, щоб робити подарунки один одному, особливо намагаються догодити маленьким членам сімейства, оскільки в ісламі заведено вважати, що діти і їх радість наближає віруючого до Всевишнього.

У дні свята, прийнято відвідувати родичів, хворих. Зібрати за столом найближчих і рідних вважається дуже важливим моментом святкування.

Як повідомив шейх Саїд Ісмагілов, у понеділок 2 травня в мечетях та Ісламських культурних центрах Конгресу мусульман України та Духовного управління мусульман України «Умма» буде проведена святкова молитва Рамадан-Байрам.

Напередодні він записав відеозвернення, в якому привітав мусульман України. "Завершився священний місяць Рамадан — дуже важкий час для України. Ми, мусульмани України, дотримувалися посту, робили безліч добрих справ, ми молилися вночі у себе вдома, бо наші мечеті були зачинені через військовий стан. Велика кількість мусульман України стала на захисту нашої Батьківщини. Нехай Всевишній Аллах прийме наш піст, наші молитви і щедро всіх наших чоловіків і жінок, що в цей важкий для нашої країни час захищають нашу Батьківщину, нашу Україну від російської агресії, дають гідну відсіч на всіх фронтах! Нехай Всевишній Аллах прийме всі пожертви, які наші мусульмани, закордонні мусульмани давали, щоби підтримати нашу країну, наших захисників, наших мусульман — всіх тих, хто потребує нашої уваги і допомоги", — сказав Саїд Ісмагілов, голова Духовного управління мусульман України "Умма", який під час війни став військовим капеланом.

Збройні сили України привітали мусульман зі святом Рамадан-Байрам! Разом до перемоги!