Музейно-меморіальний комплекс у Бабиному Яру передадуть у державну власність

18.02.2022, 12:50
Держава
Музейно-меморіальний комплекс у Бабиному Яру передадуть у державну власність - фото 1
Меморіальний комплекс в Бабиному Яру, який будують за російським проектом, планують передати у державну власність.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" (МЦГБЯ).

Зазначається, що у найближчі 10 років на 130 гектарах урочища Бабин Яр хочуть створити комплекс музеїв та меморіальних об'єктів у межах державно-приватного партнерства. Після цього всі збудовані об'єкти передадуть у держвласність.

Наразі розробляють майстер-план території Меморіального комплексу, зокрема, оголосили конкурс ідей.

"На території Бабиного Яру вже збудували такі проекти, як Дзеркальне поле, Кришталева стіна плачу художниці-концептуалістки Марини Абрамович, символічна синагога Місце для роздумів. Також реалізовано проект Імена, в межах якого вчені Меморіалу Голокосту відновили імена 28,5 тисячі жертв Бабиного Яру", – зазначили в МЦГБЯ.

Нагадаємо, у Києві розгорівся скандал, через російський проект реконструкції "Бабиного Яру".

Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс заявив, що ініціатори російського проекту меморілального комплексу "Бабин Яр" 25 грудня 2020 року розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі.

Зісельс також заявив, що Зеленський з підказки Єрмака підтримав російський проект "Бабиного яру".

Довідка: Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" створено у 2010 році. У 2018 році історики Інституту історії України НАН (група під керівництвом Ігоря Пошивайла) представили громадськості проект Концепція Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру.

До 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру у 2016 році створили благодійний фонд "Меморіал Голокосту "Бабин Яр", тоді ж оголосили плани про будівництво меморіального центру на території.

У грудні 2019 року фонд повідомив про зміну керівництва, яку попередня команда назвала "раптовою і непоясненою". Новим генеральним директором фонду призначили Максима Яковера, художнім керівником проєкту меморіалу "Бабин Яр" став Ілля Хржановський – російський режисер, відомий за проектом "ДАУ". У лютому 2019-го презентували нову концепцію Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", який з'явився за ініціативи та коштом російських бізнесменів Михайла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана.

Тоді ж українські історики, які не погоджувалися з концепцією російського проекту Меморіального центру, представили проект розширеного Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

У червні 2020 року міністр Міністерства культури України Олександр Ткаченко пообіцяв, що у 2021 році меморіал у Бабиному Яру буде збудовано саме на базі проекту Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр", а не російського проекту МЦГБЯ.

Київські професори, публіцисти, журналісти, літератори, історики та інші видатні діячі звернулись до Київради з проханням не підтримувати російський проект реконструкції Бабиного Яру.

У червні 2021 року російсько-український бізнесмен Павло Фукс, проти якого РНБО запровадила санкції, оголосив про вихід зі складу наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".