На Черкащині прихожани УПЦ МП побили священика ПЦУ

03 серпня, 09:10
Суспільство
На Черкащині прихожани УПЦ МП побили священика ПЦУ - фото 1
За останній місяць понад 250 селян звернулися до ПЦУ із проханням створити українську церкву в селі. Під час Літургії 31 липня з храму Йоана Хрестителя в селі Хутори Черкаської області силоміць вигнали священика ПЦУ. Подія трапилась із настанови священика УПЦ МП Олега Капітонова.

Про це повідомляє Главком з посиланням на капеланську службу Черкаської територіальної оборони.

Щонеділі протягом останнього місяця священики ПЦУ проводили для хуторян молебні біля сільського будинку культури. За останній місяць до священиків звернулось понад 250 селян з проханням створити Українську Церкву в селі. Тож було вирішено провести збори 7 серпня. Відтак отець Олександр Барей та отець Володимир Педько пішли у тамтешню церкву Московського Патріархату, аби запросити людей на збори. Однак їм це не вдалося зробити.

Наприкінці своєї проповіді хутірський священик Олег Капітонов почав розповідати людям, що не всяка Церква є Церквою і деякі люди прикидаються священиками «виряджаючись». Коли отець Володимир Педько попросив слово, його схопили під руки та почали виштовхувати з храму. Внаслідок чого розірвали підрясник та викрутили пальці, душили за шию, та погрожували фізичною розправою, якщо ще побачать.

Водночас дівчину, яка намагалась усе зафільмувати, також виштовхали з храму, тягнули за волосся, розірвали сукню та забрали телефон. Телефон віддали вже на вулиці, однак змусили відео видалити. Відео дівчина видалила, але за кілька хвилин відновила з електронної «хмари».

Володимир Педько разом із православною громадою викликав поліцію та написав відповідну заяву, а мешканці села дали свої покази.

Уже 7 серпня на 12:00 чекають селян біля Будинку Культури для створення громади ПЦУ в селі Хутори.