На горі Афон введено обмеження через COVID-19

На горі Афон введено обмеження через COVID-19 - фото 1
Через погіршення епідеміологічного фону на горі Афон в Греції, Священний Кінот обмежив доступ прочан.

Після позачергового засідання Священного Кіноту до всіх монастирів Афону було розіслано Енцикліку, згідно з якою встановлюються нові правила відвідування. Від тепер обителі святої гори зможуть відвідувати групи до десяти відвідувачів. Такі заходи повинні послужити стримуючим засобом поширення COVID-19.

Разом з тим заборонено відвідувати ряд монастирів, де запроваджено жорсткий карантин. Обмеження головним чином стосуються осіб, які працюють у монастирях.
Причиною нової директиви стало вісім підтверджених випадків COVID-19 у монастирі Святого Павла та Хіландар. Одного 85-річного ченця було госпіталізовано до лікарні у місті Салоніки. Наразі він перебуває у критичному стані.

Російські ЗМІ пов’язують закриття святої гори з раніше анонсованим візитом прем’єр-міністра РФ Міхіла Мішустіна.

«Як тільки мав приїхати російський прем’єр, раптово з’явилися «хворі». Певні кола стурбовані присутністю росіян в Греції, а також і цією поїздкою, тим більше напередодні візиту до Греції держсекретаря США Майка Помпео», - пише business-gazeta.

Від тепер всі паломники, які добираються на Афон з порту в Уранополісі, мають пройти температурний скриніг.

За ситуацією на Афоні спостерігає філія Національної організації охорони здоров'я на горі Афон.

Станом на ранок 22 вересня у світі загалом зафіксовано 31 млн 485 тисяч випадків коронавірусу, включаючи 969,3 тисячі летальних.