На Херсонщині археологічні пам’ятки, старі кладовища з могилами ледь не пішли з молотка

На Херсонщині археологічні пам’ятки, старі кладовища з могилами ледь не пішли з молотка - фото 1
Земельна ділянка з розташованою на ній пам’яткою археології національного значення “Ганнівське городище” площею 10,26 гектарів у селі Дудчани Бериславського району могла перейти у приватні руки. Держгеокадастр виставив її на торги, що мали відбутись 27 січня. Але завдяки втручанню місцевої влади їх вдалося зупинити за добу до проведення.

Про це повідомила староста Дудчан Милівської громади Алла Торчанська, інформує "Новий день".

“Лише в грудні у Новокам’янці нашої громади Держгеокадастр намагався продати кладовище. Ці торги нам вдалося зупинити. Здавалося б, видихнули. Але не тут то було. Мені на очі потрапляє ділянка Ганнівського городища, яку теж мали розіграти на земельних торгах. А це, не мало і не багато — археологічна пам’ятка. Дякуючи блискавичній реакції нашої нової начальниці із земельних ресурсів Любові Мінько і голови громади Олегу Яхнієнку аукціон вдалося зупинити просто за добу до проведення”, — написала Алла Торчанська на своїй сторінці у Фейсбуці.

За її словами, в лютому в Дудчанах запланували провести аукціони ще на понад 4 гектари земель запасу, на яких теж розташовані історичні та археологічні пам’ятки. Всі вони зупинені.

“Цікаво, коли Держгеокадастр виставляє щось на торги, вони хоч перевіряють — а що там є, на тих землях?! Сьогодні вони намагаються продати археологічні пам’ятки, старі кладовища з могилами. Що буде завтра: діючі місця захоронення?” — запитує Алла Торчанська.

За інформацією начальника обласної інспекції по охороні пам’яток історії та культури Івана Солоницького, розташована у Дудчанах пам’ятка археології національного значення “Ганнівське городище” включена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і є державною власністю. У межах зон її охорони заборонені містобудівні, архітектурні та ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Ганнівське городище визнане пам’яткою археології постановою Кабінету Міністрів у 2001 році. Воно датується ІХ століттям до н. е. — IV століттям н. е.