На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО

14.08.2021, 13:20
Культура
Церква святого Юра у Львові - фото 1
Церква святого Юра у Львові
З нагоди 30-річчя Незалежності України створили 3D-тур для огляду кількох пам’яток Львівщини, що входять до спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Львівський портал.

До створеного туру включили декілька пам’яток, серед яких:

  • церква Святого Юра у Львові
  • церква Святого Юра У Дрогобичі,
  • церква Пресвятої Трійці у Жовкві,
  • церква Пресвятої Богородиці у селі Матків,
  • церква святого Духа у селі Потелич.

 

Помандрувати цими місцями можна тут.

Більшість робіт виконали із допомогою дронів, після чого усі зображення обробили у відповідних програмах.

Також кожну будівлю можна оглянути зсередини, а не лише з висоти пташиного польоту.

Церква Святого Юра у Львові — спорудили у 1762 році, вважався головною святинею українських греко-католиків, до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Кажуть, у кінці ХІІІ століття король Лев заклав у цьому місці дерев’яний храм, присвячений святому Юрієві. На цій території також була і є печера, де колись жили ченці.

На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77254

 

Церква святого Юри в Дрогобичі — пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і належить до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.

На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77255
На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77256

 

Церква Пресвятої Трійці у Жовкві — дерев’яну церкву спорудили у 1720 році. Видатна пам’ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи.

На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77257
На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77258

 

Церква Собору Пресвятої Богородиці у с. Матків — дерев’яна церква, яку спорудили у 1838 року. Видатна пам’ятка бойківської архітектури та монументального мистецтва.

На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77259

 

Церква Святого Духа — дерев’яна церква, яку спорудили у 1502 році. Найстаріша дерев’яна церква Львівщини. Видатна пам’ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи.

На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77260
На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77261

 

До спадщини ЮНЕСКО в Україні серед іншого входять букові праліси Карпат, дерев’яні церкви, дуга Струве, Софійський Собор, Київо-Печерська Лавра тощо.

ЮНЕСКО (Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) – міжнародна організація, спеціалізована установа ООН, яка сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам’яток культури тощо.

Нагадаємо, 5 грудня 1998 року Львів був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто внесли у цей список згідно з двома критеріями. По-перше, на порівняно невеликій території збереглася архітектура різних стилів, яка між собою поєднана, по-друге, на цій же території збереглася спадщина різних національностей, що населяли Львів в часи Середньовіччя і протягом всього існування міста.