На похороні полковника ЗСУ виник конфлікт між священнослужителями УПЦ МП та ПЦУ

05 червня, 12:33
Суспільство
На похороні полковника ЗСУ виник конфлікт між священнослужителями УПЦ МП та ПЦУ - фото 1
На Буковині на похороні полковника Миколи Головатюка стався конфлікт між священиками Православної Церкви України та Української Православної Церкви Московського Патріархату. Усе через мову, якою читали заупокійну молитву.

Про це повідомив священик ПЦУ Роман Грищук на своїй сторінці у Facebook, передає Главком.

«Цирками» і «тіятром» назвав московський священослужитель Іван у Сокирянах заупокійну молитву і читання Євангелія українською мовою священиками ПЦУ і проповідь капелана отця Назарія над гробом покійного воїна, полковника Миколи Борисовича Головатюка!

Отець-капелан Назарій чотири останні роки духовно опікувався і був особистим другом воїна Миколи Борисовича.

На запрошення родини капелани ЗСУ з числа священиків ПЦУ були присутні, а також звершували молитву за спочилим воїном на площі Сокирян та на кладовищі над могилою», – написав Роман Грищук.

Отець Роман звернувся із закликом поважати Героя та його подвиг, а також бути з українським народом та говорити і проповідувати рідною мовою. Священики УПЦ МП на промову ніяк не відповіли.

«Воїн помер за те, аби тут був український світ, а не «руський мір». Будьте зі своїм народом. Невже тут є хтось із чоловіків, кому б начальник сказав іти вбивати своїх дітей, він би став на бік свого начальника, а не дітей? Коли ваші начальники – один прямо благословляє вбивати українців, а інший удає, що цього не бачить. Ви хіба не можете стати на бік своїх дітей? Так складно вибрати? Виберіть, отці, своїх дітей та станьте зі своїм народом. Ми не хочемо влаштовувати паралельну церкву, ми хочемо, аби ви, як православні пастори вели свій народ з любов'ю до Бога та України», – сказав отець Роман священикам УПЦ МП.