На Рівненщині монастирю УПЦ МП дозволили будівництво на території заповідника: триває суд

На Рівненщині монастирю УПЦ МП дозволили будівництво на території заповідника: триває суд - фото 1
Йдеться про Городоцький Свято-Миколаївський жіночий монастир, який знаходиться у Рівненському районі.

Про це повідомляють у сюжеті Рівне 1.

Дозвіл на будівництво оформили через відділ Держгеокадастру на Львівщині.

Громада села стурбована цим питанням, адже доступ до природо-охоронної зони їм обмежують, а монастир таким чином, хоче легалізувати усю незаконну забудову на острові.

Тарас Климович настоятель Миколаївського храму ПЦУ у селі Городок каже, що церква знаходиться в межах острову та природно-заповідного фонду, землями користується як його парафія, так і Свято-Миколаївський жіночий монастир – УПЦ МП. За його словами, останніх такий стан справ не влаштовує. Хочуть собі – увесь острів.

З документів стає зрозуміло: частина приміщень через рішення господарського суду потрапила у їхню приватну власність ще десять років тому. А триповерхове приміщення, за його словами, і взагалі побудували незаконно.

Нині справа дійшла і до самої землі. Ось звернення монастиря в особі Ігумені Михаїли на адресу голови Городоцької сільської ради – з проханням надати у постійне користування усю прилеглу землю, площею у 7 гектарів. Втім, пізніше – вирішили обійтись без рішення сесії. Реєстрацію земельної ділянки здійснили в відділі держгеокадастру Яворівського району у сусідній Львівської області. Саме це рішення – нині громада оскаржує у суді. Адже воно, на їхню думку, закриє усі питання щодо легалізації вже збудованих приміщень. Місцеві кажуть, підливає масла у вогонь обмеження доступу до усієї території острову.

Керуючий Рівненською єпархією УПЦ МП єпископ Пимен у коментарі телеканалу "Рівне 1" це спростовує. Доступ до острова, за його словами, ніхто не обмежує. Наголошує, землю лише зареєстрували – її, ніхто не привласнював.

У судовому процесі – відповідач державний реєстратор Яворівського району. Єпархія УПЦ МП – третя сторона у справі. Втім, обидві сторони засідання, 9 листопада проігнорували.

Чи скасує суд реєстрацію земельної ділянки, та присвоєння їй кадастрового номера, поки невідомо. Розгляд справи по суті перенесли на 23 листопада. Священик Тарас Климович неодноразово звертався і до правоохоронних органів, аби ті розібрались у ситуації комплексно, однак за його словами, отримував лише відписки.