На сайті Верховної Ради з'явився законопроект про заборону Московського Патріархату на території України

05 травня, 11:30
Держава
На сайті Верховної Ради з'явився законопроект про заборону Московського Патріархату на території України - фото 1
4 травня на сайті Верховної Ради оприлюднено урядовий законопроект №8371 щодо заборони Московського Патріархату в Україні. Це відбулося перед другим читанням у парламенті.

Джерело: TrueUA

З текстом документа можна ознайомитись на сайті ВРУ.

У документі, зокрема передбачається заборона діяльності Московського Патріархату — Російської Православної Церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської Православної Церкви, у тому числі й Української Православної Церкви МП.

Оприлюднений проект закону має на меті захист національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні.

Ініціаторкою законопроекту про заборону УПЦ МП є народна депутатка Оксана Савчук.

На сайті Верховної Ради з'явився законопроект про заборону Московського Патріархату на території України - фото 133854

Нагадаємо, 5 жовтня 2023 року парламентарі зібрали 226 підписів під зверненням до голови ВР Руслана Стефанчука про винесення на голосування рішення щодо заборони УПЦ МП.

Перед тим очільник Верховної Ради Руслан Стефанчук заявляв, що серед депутатського корпусу українського парламенту відсутня більшість голосів, що можуть бути віддана за закон щодо припинення діяльності церкви Московського Патріархату. Йдеться про щонайменше 226 голосів народних обранців.

19 жовтня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій. За таке рішення проголосували 267 нардепів.