На Шепетівщині дві громади вирішили, що їх церкви мають належати до ПЦУ

На Шепетівщині дві громади вирішили, що їх церкви мають належати до ПЦУ - фото 1
У не­ді­лю, 28 трав­ня, у двох се­лах Су­дил­ківсь­кої ТГ Ше­пе­тівсь­ко­го району на Хмельниччині се­ля­ни ор­га­ні­зу­ва­ли збо­ри, аби за­до­ку­мен­ту­ва­ти своє рі­шен­ня що­до пе­ре­хо­ду па­ра­фії до Пра­вос­лавної Цер­кви Ук­ра­їни.

Йдеть­ся про с. Тра­улин і громаду Свя­то-Пок­ровсь­кого храму та с. По­ля­на і громаду Свя­то-Ми­хай­лівсь­кого храму, — повідомляє видання День за днем.

Спочатку усі учасники зборів зібралися у клубі села Травлин. Було запрошено і настоятеля. Кожен мав можливість взяти участь у обговоренні та висловитися з цього приводу.

Як розповіли учасники зборів, на жаль, настоятель не підтримав бажання парафіян про вихід з підпорядкування Московському патріархату та приєднання до Православної Церкви України.

Далі підрахували голоси та задокументували рішення про перехід релігійної громади відповідним протоколом. Після цього у храмі вперше пролунала молитва державною мовою за Україну, її захисників та за припинення війни.

Водночас у селі Поляні настоятель Свято-Михайлівського храму підтримав рішення парафіян щодо приєднання до Православної Церкви України.

Нагадуємо, за даними РІСУ Хмельниччина є лідером за кількістю переходів з УПЦ МП до ПЦУ.