На Волині відновилися переходи громад з УПЦ МП до ПЦУ

Представники громади с. Седлище на прийомі у владики Михаїла - фото 1
Представники громади с. Седлище на прийомі у владики Михаїла
Кілька релігійних громад у Волинській області цими днями змінили юрисдикцію.

Змінити юрисдикцію та возз'єднатися з ПЦУ вирішили громади Святителя Петра (Могили) с. Воля-Любитівська Ковельського благочиння та св. Георгія Переможця с. Седлище Старовижівського.

Парафіяни провели збори, проголосували про вихід із УПЦ МП та входження до Православної Церкви України. Із таким рішенням представники громад 23 травня звернулися до митрополита Луцького і Волинського Михаїла, який їх прийняв до складу Волинської єпархії.

Настоятелі обох парафій вибір мирян не підтримали.

Як повідомили у Волинській єпархії ПЦУ, станом на 23 травня 47 парафій (три – разом із настоятелями) приєдналися до єпархії після початку повномасштабної війни Московії проти України. А з часу одержання Томосу – це 128 громад і 16 священнослужителів.

Як РІСУ вже повідомляла, 21 травня відбулися збори Свято-Преображенської громади с. Гоща, які також вирішили перейти до ПЦУ.

Як стало відомо, голова Хмельницької ОВА 22 травня підписав розпорядження про реєстрацію статуту релігійної організації “Релігійна громада Свято-Петро-Павлівського храму с. Коржівці Хмельницької єпархії Православної Церкви України” у новій редакції. У розпорядженні йдеться, що збори релігійної громади відбулися 30 квітня 2023 року.