На Волині виселили місцевих підприємців із келій монастиря

26.05.2022, 11:30
Держава
На Волині виселили місцевих підприємців із келій монастиря - фото 1
На Волині прокурори домоглися від підприємства звільнення приміщення пам’ятки архітектури національного значення вартістю понад 5 мільйонів гривень

Господарський суд Волинської області задоволив позов Камінь-Каширської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації та Любешівської районної державної адміністрації та зобов'язав приватне підприємство звільнити приміщення пам’ятки архітектури національного значення - Келій монастиря піарів вартістю 5,3 млн грн, яке суб'єкт господарювання використовував незаконно.

Про це повідомляє Пресслужба обласної прокуратури.

Прокурори з'ясували, що підприємство розмістило офіс у приміщенні монастиря ХVІІ ст. у селищі Любешів без попереднього погодження Міністерством культури України факту передачі у користування приміщень пам’ятки для зайняття підприємницькою діяльністю, укладення договору оренди й сплати коштів до бюджету.

"Таке використання не сприяло збереженню автентичності пам’ятки, призводило до поступового втрачання нею культурної та історичної цінності. Втрутившись у ситуацію, прокурори домоглися від підприємства звільнення приміщення", - йдеться у повідомленні.