На Закарпатті УПЦ МП спотворює історичний греко-католицький храм

На Закарпатті УПЦ МП спотворює історичний греко-католицький храм - фото 1
Голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, Народний художник України Борис Кузьма повідомив про намагання представниками Московського Патріархату здійснити акт вандалізму на історичній греко-католицькій церкві села Нове Давидково.

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на Трибуну.

“Конфлікт, що тягнеться роками, роздувається людьми, котрі б добре мали знати : “Богу – Боже, кесарю – кесареве”, про любов до ближнього та заповіді. В реальності все набагато цинічніше. Мало того, що греко-католицьку громаду не допускають до богослужінь в храмі, котрий збудувала і утримувала наша громада, хоча є всі необхідні рішення суду. Щоб не провокувати загострення конфлікту в селі, ми поступилися, пам’ятаючи про християнську смиренність. Проте цей шлях виявився хибним, бо був сприйнятий нашими опонентами як їх перемога. І ось тепер ці люди хочуть під видом реставрації покрівлі, яка, до речі, у чудовому стані, змінити автентичні хрести на храмі. Чи є межа нахабства людей, котрі ще і вважають себе віруючими? Чи це черговий прояв фарисейства уже в сучасному світі? Невже відбирати чуже входить до чеснот православної конфесії Московського Патріархату?” – зазначив Борис Кузьма.

Ініціатором спорудження існуючої церкви в селі Нове Давидкого був місцевий парох УГКЦ Йосип Папп. Усе доросле населення села (в селі тоді було 350 хат та 1800 жителів) зібралося 7 травня 1911 р. і вирішило спорудити нову церкву.

З приходом радянської влади храм було незаконно передано православній церкві Московського Патріархату, котрі відправляють богослужіння до цього часу. За часу незалежності члени греко-католицької громади неодноразово зверталися до суду, щодо повернення храму законним власникам. Суд виніс рішення про почергове служіння громад у храмі, проте за активного спротиву православної громади та місцевої влади, це рішення не було приведене у виконання.

Вже близько 10 років греко-католицька громада села змушена відправляти богослужіння в приміщенні колишньої шкільної їдальні, котре за свій кошт перебудували під каплицю.