На Житомирщині судили священика УПЦ МП, який виправдовував Путіна

17 січня, 14:05
Суспільство
На Житомирщині судили священика УПЦ МП, який виправдовував Путіна - фото 1
На Житомирщині судили настоятеля церкви, який мав паспорт СРСР та публічно висловлював свою проросійську позицію у 2022 році.

Про це 17 січня повідомила прес-служба Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області, передає Житомир-online.

«65-річний уродженець Рівненської області, який проживає без реєстрації у Звягельському районі, у середині березня 2022-го року, перебуваючи у публічному місці, знаючи про введений на території України воєнний стан, у присутності місцевих мешканців публічно заперечував здійснення збройної агресії РФ проти України та закликав до підтримки рішень та дій держави-агресора.

Крім того, обвинувачений у встановленому законом порядку не отримував паспорт громадянина України та продовжував використовувати паспортний документ, виданий органами влади СРСР", - йдеться в повідомленні.

У матеріалах справи також є характеристика з сільської ради, яку суд взяв до уваги.

У ній зазначено, що настоятель з початку військової агресії РФ проти України неодноразово висловлював свою проросійську позицію, говорячи, що президент країни-загарбника проводить спеціальну військову операцію, спрямовану на захист російськомовного населення України та попередження вторгнення військ НАТО на територію російської федерації. До того ж закликав місцевих жителів покаятись та об’єднатись у цій боротьбі з “братнім російським” народом.

Дії зловмисника кваліфіковано відповідно до ч. 1 ст. 111-1 КК України, як колабораційна діяльність, тобто публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, публічні заклики до підтримки рішень та дій держави-агресора.

16 січня 2024 року Новоград-Волинський міськрайонний суд призначив злочинцю покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в правоохоронних органах, в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 10 років.