«Найбільшим лихом українців є те, що кожен будує свою Україну», - Глава УГКЦ

«Найбільшим лихом українців є те, що кожен будує свою Україну», - Глава УГКЦ - фото 1
Патріарх Святослав застеріг, що кожен конфлікт всередині нашої держави буде лише призивати зовнішнього агресора. Тому сьогодні, за словами Глави УГКЦ, актуальною є молитва: "В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай!".

Патріарх Святослав назвав проблему українців:

«Кожен хоче збудувати тільки ту Україну, яку собі сам уявив, і накидає свою думку, увагу всім іншим».

За словами першоєрарха, саме той сучасний крайній індивідуалізм, коли моя думка важливіша за думку спільноти, показує своє обличчя і в Церкві, і в українському народі.

«Про це писав ще праведний митрополит Андрей Шептицький, бо найбільшим лихом будівництва нашого народу є те, що кожен будує лише ту Україну, яку сам собі уявляє», – відзначив він.

«Але Христова Церква є серцем консолідації народу. Бо для того, щоб правильно вірити, а з іншого боку усвідомити, зрозуміти глибину християнського таїнства, треба бути членом спільноти. Треба це спільне пізнати, пережити, дослідити. Лише тоді його можна усвідомити. Так само і ми сьогодні, у це свято, перед обличчям цієї великої загрози, яка збирається на наших кордонах, перед обличчям великих викликів, які ми маємо всередині нашого народу, бачимо, наскільки важлива для безпеки, для виживання нашого народу наша внутрішня єдність», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ переконує, що лише той, хто внутрішньо єдиний, хто здатний творити спільноту зі своїм братом чи своєю сестрою, є непереможний.