Невідомі напали на центр «Меморіал» у Москві під час показу фільму про Голодомор

15.10.2021, 11:09
Світові
Невідомі напали на центр «Меморіал» у Москві під час показу фільму про Голодомор - фото 1
У Москві під час показу фільму Аґнешки Холланд "Гарет Джонс" ("Ціна правди") в офісі правозахисного центру "Меморіал" скоїли напад кілька десятків людей.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Радіо Свобода.

«Приблизно через 10 хвилин після початку фільму до зали увірвалися люди в масках і наказали всім лежати. Багато глядачів злякалися, вирішивши, що відбувається захоплення заручників. Потім нападники піднялися на сцену, стали називати присутніх "фашистами" і вигукувати гасла "Геть!" і "Йди!"», - йдеться у повідомленні.

До приїзду поліції вдалося затримати трьох людей. Їх забрали до відділку. Подробиць про нападників та їхні мотиви наразі немає.

Фільм, під час показу якого стався напад, оповідає про британського журналіста, який приїхав до СРСР і став свідком Голодомору на території України.

Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство "Меморіал" – некомерційна організація, що займається дослідженням політичних репресій у СРСР і сучасній Росії.

Міністерство юстиції Росії визнало правозахисний центр "іноземним агентом" у 2014 році. Історико-просвітницьке товариство було визнано "іноагентом" у 2016-му.