Ніхто не зможе до кінця зрозуміти зміст покути, якщо поруч не стоятиме священник, - Глава УГКЦ про в’язничне капеланство

Ніхто не зможе до кінця зрозуміти зміст покути, якщо поруч не стоятиме священник, - Глава УГКЦ про в’язничне капеланство - фото 1
З нагоди 30-ліття відновлення капеланського служіння у в’язницях Глава УГКЦ Патріапх Святослав розповів про важливість такого служіння.

Про це він написав на сврій сторінці у Фейсбук.

За словами Глави УГКЦ, за роки незалежності України спостерігається суттєва зміна місії, покликання, завдання, філософії в'язничної системи.

"Спочатку вона називалася службою виконання покарань. Це свідчило про те, що Україна успадкувала репресивну, караючу систему по відношенню до злочинця, в'язня. Але завдяки плідній, невтомній, часто невидимій праці в'язничних капеланів з різних Церков і конфесій сьогодні вона зветься пенітенціарною службою, тобто службою, яка допомагає людині спокутувати провину за свій гріх, свій вчинок.

Ніхто не зможе до кінця зрозуміти, в чому полягає зміст покути, якщо поруч нього не стоятиме священник. Неможливо змінити свого життя без сили і благодаті Святого Духа, що подається через служіння священника", - написав першоєрарх.

Як інформувала РІСУ, 9 травня 2021 року відбулася прем’єра стрічки на «Живому телебаченні» про в’язничне капеланство «Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні».