• Головна
  • Проекти
  • Нова парламентська коаліція декларує утвердження свободи совісті та віросповідання...

Нова парламентська коаліція декларує утвердження свободи совісті та віросповідання

17.03.2010, 10:24
Нова парламентська коаліція декларує утвердження свободи совісті та віросповідання - фото 1
Примітно, що питання забезпечення права на свободу віросповідання у Коаліційній Угоді знайшли відображення в пункті 3.4 про сприяння культурному розвитку громадян України, а не серед програмних засад у сфері прав людини (п. 3.1).

rada2.jpgКИЇВ – Парламентська газета «Голос України» 16 березня представила громадськості повний текст Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи» у Верховній Раді України VI скликання. Окремі положення цього документу дозволяють зробити висновки щодо майбутньої державної політики Уряду та парламентської Коаліції у сфері забезпечення права на свободу віросповідання та державно-церковних відносин, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відповідно до пункту 3.1 розділу ІІІ Коаліційної Угоди, присвяченому гуманітарній політиці, нова парламентська Коаліція має намір забезпечувати “ефективний захист прав і свобод громадян, зокрема, шляхом утвердження повноцінного громадянського суспільства, в якому людина всебічно розвивається і самореалізується”.

Також представники влади сприятимуть “незалежній діяльності об’єднань громадян, збільшення їх впливу на прийняття суспільно важливих рішень, забезпечення свободи слова та незалежності ЗМІ”.

Примітно, що питання забезпечення права на свободу віросповідання у Коаліційній Угоді знайшли відображення в пункті 3.4 про сприяння культурному розвитку громадян України, а не серед програмних засад у сфері прав людини (п. 3.1).

Отже парламентська Коаліція «Стабільність і реформи» ставить собі за мету забезпечення для всіх громадян України рівних можливостей у задоволенні своїх культурно-духовних потреб, відродження духовних цінностей українського народу, захист та примноження його культурних здобутків.

Крім цього, згідно з документом, нова Коаліція та Уряд прагнуть зберегти та актуалізувати національну культурну спадщину, формувати толерантне суспільство та утверджувати свободу совісті та віросповідання.

До коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи» у Верховній Раді України VI скликання увійшли парламентські фракції Партії регіонів, Комуністичної партії України, «Блоку Литвина» (Народна Партія, Трудова партія України) та окремі народні депутати України. Повідомлення про сформування нової коаліції  у складі 235 народних депутатів було оголошено головою Верховної Ради України Володимиром Литвином 11 березня 2010 року під час пленарного засідання Парламенту.