• Головна
  • Проекти
  • Нова редакція Закону про свободу совісті пропонує новий порядок реєстрації та припинення релігійних організацій...

Нова редакція Закону про свободу совісті пропонує новий порядок реєстрації та припинення релігійних організацій

19.01.2011, 14:26
Нова редакція Закону про свободу совісті пропонує новий порядок реєстрації та припинення релігійних організацій - фото 1
Нова редакція Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», підготовлена Держкомнацрелігій, пропонує комплекс новацій у сфері забезпечення права на свободу віросповідання, реєстрації релігійних організацій та державно-церковних відносин.

zakon.jpgНова редакція Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», підготовлена Держкомнацрелігій, пропонує комплекс новацій у сфері забезпечення права на свободу віросповідання, реєстрації релігійних організацій та державно-церковних відносин.

Повний текст законопроекту опубліковано на сайті Інституту релігійної свободи

За висновками експертів з Інституту релігійної свободи, найбільших змін у проекті нової редакції Закону зазнав порядок набуття релігійними організаціями статусу юридичної особи, а також розширився перелік підстав для припинення їх діяльності у судовому порядку. Це пов’язано із поширенням на релігійні організації вимог, встановлених для інших юридичних осіб Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Цей законопроект вперше був представлений громадськості під час засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зазначений текст є останньою версією, яку Держкомнацрелігій підготував у листопаді 2010 року відповідно до доручення Президента України. За основу був взятий текст, який у 2006 році розробила Робоча група при Міністерстві юстиції України. 

9 грудня минулого року Глава держави підписав Указ про ліквідацію Держкомнацрелігій. 

Після цього Президент В.Янукович 12 січня доручив реорганізованому Міністерству культури України та Міністерству юстиції України спільно доопрацювати та до 1 лютого подати Уряду нову редакцію Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» для наступного внесення на розгляд Верховної Ради України.

З огляду на надто короткий термін, відведений для доопрацювання проекту, експерти припускають, що нові виконавці президентського доручення візьмуть за основу законопроект, підготовлений Держкомнацрелігій. 

При цьому, як стверджують експерти, не можна виключати подальших змін у тексті проекту, зокрема у частині реєстрації релігійних організацій та функціонування державного органу у справах релігій. Такі правки можуть з’явитись у зв’язку з ліквідацією Держкомнацрелігій та передачею функцій з реєстрації релігійних організацій до новоутвореної Державної реєстраційної служби України.