Одеські греко-католики знову просять владу про землю під храм

12.05.2011, 11:22
Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський УГКЦ, звернувся до мера Одеси Олексія Костусєва з проханням посприяти якнайшвидшому виділенню земельної ділянки для будівництва храму.

Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський УГКЦ, звернувся до мера Одеси Олексія Костусєва з проханням посприяти якнайшвидшому виділенню земельної ділянки для будівництва храму.

Як наголошується в листі, який оприлюднив департамент інформації УГКЦ,  під час святкування Великодня у Свято-Андріївському храмі на вулиці Гімназичній взяли участь понад тисячу віруючих. «Всі ставлять мені одне і те саме питання: коли буде вирішена наша земельна проблема для будівництва храму? Я завжди підкреслюю, що це залежить від міського голови і депутатів, яких ми обираємо», - пише владика Василь.

«Бачу біль у серцях людей, тому що не маємо землі під будівництво храму, а всі охочі не можуть розміститися в невеликій каплиці на п'ятдесяти квадратних метрах», - йдеться у зверненні.

«Хочу нагадати, що всяка влада від Бога, а не від людей, - підкреслює Одесько-Кримський екзарх. - Під час виборів Ви взяли на себе особисто відповідальність за кожного одесита і за кожну людину, яка проживає в Одесі. Вже скоро буде двадцять років, а громаду УГКЦ Одеська міська влада досі так ще і не почула. Чи можемо ми сподіватися бути тими людьми, яких на цей раз почують в Одеській міській Раді?».

 

Текст звернення 

Українська Греко-Католицька Церква

Одесько-Кримський екзархат

Міському голові О.О. Костусєву

м. Одеса, 26 квітня 2011 р. 
Вих.№ 071/11

Звернутися до Вас в черговий раз мене спонукують роздуми про святкування Христового Воскресіння в капличці Андрія Первозванного громадою УГКЦ. Спостерігаю біль у людських серцях, бо не маємо землі під будівництво храму, а всі бажаючі не можуть розміститися в невеличкій капличці на п'ятдесяти квадратних метрах.

На попереднє звернення на ім'я Костусєва Олексія Олексійовича від 08.03.201 1 року прийняти єпископа УГКЦ, з питання виділення земельної ділянки Ви не дали жодної відповіді. Правда, ще перед Воскресінням Христовим, ми отримали лист від Одеського міського управління земельних ресурсів від 03.04.11 року, про переадресацію нашого питання в управління архітектури та містобудування. У відповіді також сказано, що будуть надані нам ще якісь додаткові інформації, хоча документацію на сесію ми маємо.

Дня 25 квітня 2011 року в час Пасхального Богослужіння в часі двох літургій, в нас було присутніх понад тисяча мирян. До цього числа ми не враховуємо тих, хто від'їхав провідати свої родини, тих, котрі до цього часу шукають і не можуть знайти нашу скромну Святоандріївську каплицю на вулиці Гімназійній 22/24. Ми маємо велике число людей і вони все задають мені одне і те саме запитання: коли будуть вирішено наше земельне питання під будівництво храму. Я завжди наголошую, що це залежить від міського голови і депутатів, котрих ми вибираємо.

Шановний Олексій Олексійович! Хочу пригадати, що кожна влада є від Бога, а не від людей. Під час виборів Ви взяли на себе особисто відповідальність за кожного одесита і за кожну людину проживаючу в Одесі. Я пригадую лозунги від Президента України Януковича Віктора Федоровича «Почую кожного», «Все для людей» і багато іншої доброї реклами. Вже скоро буде двадцять років, а громаду УГКЦ Одеська міська влада до сьогодні так іще й не почула. І мені дуже не хотілося б отримати від Ваших помічників бюрократичну відповідь, яких у нас зібралося кілька томів: «Згідно чинного законодавства і відповідно придуманих норм та указів... » і далі по відомому тексту. Чи можемо ми сподіватись бути тими людьми яких на цей раз почують в Одеській міській Раді?

Ми просимо Вас вдруге, призначити конкретний час зустрічі з єпископом Василієм Екзархом Одесько-Кримським.

Корисною для нас буде Ваша думка, як господаря міста, якою Ви хочете бачити УГКЦ в Одесі? Дозволю собі повторити слова Блаженнішого Любомира Гузара до Вашого попередника: Що Ви хочете, щоб ми зробили для Вас?

З нетерпінням очікуємо відповіді і сподіваймось бути почутими.

+ Василь Івасюк
Екзарх Одесько-Кримський