Окупанти в Криму зводять храм РПЦ на місці середньовічного палацу

23 жовтня, 10:00
Суспільство
Окупанти в Криму зводять храм РПЦ на місці середньовічного палацу - фото 1
В окупованому Сімферополі на території зі статусом охоронної зони, де був розташований середньовічний палац Калга-султан, ведеться будівництво двоповерхової будівлі і церкви РПЦ.

Про це повідомляє Флот 2017 з посиланням на QIRIM.News.

За словами кримського активіста Едему Дудакова, окупаційна влада Сімферополя вивела дану ділянку з охоронної зони на догоду будівництву. Він підкреслив, що статус охоронної зони передбачає проведення археологічних розкопок на земельній ділянці.

«Територія Калга-султан в принципі перебуває в охоронній зоні майбутніх археологічних робіт, але ці дві ділянки виключені з великої охоронної зони. Тобто це тепер не охоронна зона, а охоронна зона знаходиться за межами цих двох ділянок», – зауважив Дудаков.

За його інформацією, побудована двоповерхова будівля стане комерційним об’єктом.

Раніше в кримських ЗМІ повідомлялося, що в 2018 році залишки палацу Калга-султана в Сімферополі були включені в перелік так званих «нововиявлених об’єктів культурної спадщини Криму». Нібито це дозволить продовжити там «археологічні розкопки». Палац був резиденцією калга-султана, другої людини в Кримському ханстві. Він міг бути побудований в XV столітті.

У 2017-2018 році археологи в ході розкопок знайшли артефакти: керамічні вироби, багато будівельної кераміки, керамічний водогін, оскільки фарфорового і скляного посуду. Палац Калги-султана був побудований в останній чверті XV – початку XVI століття на березі Салгира на території сучасного окупованого Сімферополя і зруйнований під час навали армії Російської імперії в 1736 році.

Як повідомляв «Флот 2017», на території Південного передмістя стародавнього городища «Херсонес Таврійський» окупанти ведуть незаконні будівельні роботи.

Повідомлялося, що окупований Севастополь ризикує втратити історичний вигляд, бо в черговому об’єкті культурної спадщини, столітньому будинку, замість реставрації провели звичайний ремонт.