Окупанти знищили чи пошкодили 144 релігійні споруди, з них 51 – пам’ятка історії, - Мінкульт

25.06.2022, 14:41
Культура
Окупанти знищили чи пошкодили 144 релігійні споруди, з них 51 – пам’ятка історії, - Мінкульт - фото 1
Станом на 24 червня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 396 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини.

Про це повідомляє міністерство культури та інформаційної політики України.

“Росіяни на нашій землі нищать все, що українці створювали століттями... Росіянами в Україні пошкоджено 123 об’єкти культурної спадщини. Постійні обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 95 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Загалом пошкоджено 100 об’єктів цінної історичної забудови, та найбільше постраждали релігійні споруди. Окупанти знищили чи пошкодили 144 релігійні споруди. З них 51 – перебуває на обліку, як пам’ятка історії, архітектури та містобудування або цінна історична забудова.

Ворог знищив в Україні 43 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 31 будівлю та комплекси музеїв і заповідників, 79 споруд будинків культури, театрів та бібліотек, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови", – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

“Кожна втрата української культурної спадщини – це втрати для світової культури та історії. За кожен свій воєнний злочин в нашій країні російські варвари мають нести відповідальність”, – зауважила Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.

Руйнування об’єктів культурної спадщини – воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. МКІП продовжує фіксувати злочини росіян проти культурної спадщини України за допомогою національної платформи culturecrimes.mkip.gov.ua. Отримувати інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій дуже складно. То ж закликаємо долучитися до цього процесу, при цьому просимо пам'ятати про особисту безпеку.