Олександрійський Патріархат опублікував заяву у зв'язку з висвяченням дияконеси

15 травня, 14:20
Православні
Олександрійський Патріархат опублікував заяву у зв'язку з висвяченням дияконеси - фото 1
Олександрійська Православна Церква опублікувала заяву у зв'язку з нещодавньою хіротонією у Зімбабве дияконеси Анджелік Молен.

Про це повідомляє Благовіст-інфо.

Митрополит Зімбабвійський Серафим (Кікотіс) висвятив Молен на дияконесу у місіонерській парафії св. Нектарія поблизу Хараре 2 травня, у Великий четвер. Цей крок митрополита Серафима викликав неоднозначну реакцію у православному світі, і заява Олександрії покликана прояснити ситуацію.

Служіння дияконес «необхідне для місії в Африці, насамперед для виконання пастирських обов'язків та хрещення дорослих жінок», – йдеться у заяві Олександрійського Патріархату, опублікованій в Orthodox Times.

Рішення відновити інститут дияконес прийнято Синодом Олександрійської Церкви ще в 2016 році, але його застосування було відкладено, оскільки вимагалося «подальшого вивчення питань, пов'язаних із вбранням, методом служіння та літургійною роллю дияконес у житті сучасної Церкви».

Митрополит Серафим, «будучи досвідченим місіонером в Африці, застосував на практиці первинне рішення Синоду», яке не було ратифіковано, оскільки ще не завершено вивчення всіх питань, необхідних для ухвалення остаточного рішення щодо диаконісів, заявляють в Олександрії.

Олександрійський Патріархат опублікував заяву у зв'язку з висвяченням дияконеси - фото 134351

 

Документ не торкається питання про те, чи була хіротонія Анджелік Молен канонічною. Водночас у заяві наголошується, що згідно з церковними канонами та Апостольськими правилами, дияконеси не беруть участі в уділенні Таїнств Церкви. У той же час на опублікованих раніше фотографіях видно, як дияконеса Анджелік причащає парафіянку, зазначає Orthodox Times.

Митрополит Зімбабвійський Серафим виступив із власною заявою з приводу хіротонії Анджелік Молен. За словами прелата, він проінформував Патріарха Олександрійського Феодора про плани висвятити дияконесу 2022 року, а 2023-го отримав від Патріарха благословення на цей крок. Митрополит Серафим також запевнив, що служіння дияконеси Анджелік здійснюватиметься у повній відповідності до інструкцій, які він очікує отримати від Олександрійського Патріархату.