Папа особисто попросив Лукашенка дозволити главі білоруських католиків повернутися у Білорусь

Папа особисто попросив Лукашенка дозволити главі білоруських католиків повернутися у Білорусь - фото 1
Папа Римський Франциск особисто попросив Олександра Лукашенка дозволити главі білоруських католиків архиєпископу Тадеушу Кондрусевич повернутися в Білорусь.

Про це повідомив 22 грудня глава МЗС Білорусі Володимир Макей, пише Портал «Credo.Press».

«Виходячи саме з почуття глибокої поваги до Папи Римського і особистих добрих відносин, глава білоруської держави вважає за можливе піти назустріч проханню Папи Римського і дати відповідне доручення знайти рішення з урахуванням всіх наявних правових механізмів», - цитує міністра "Newsbel.by".

Володимир Макей зазначив, що додатковим аргументом на користь повернення архиєпископа Тадеуша Кондрусевича в країну стала наближається свято Різдва. Він підкреслив, що Лукашенко з особливою повагою ставиться до Папи Римського, "який піклується про благополуччя Білорусі"

Як інформувала РІСУ, глава римо-католиків Білорусі написав прохання про відставку.
"3 січня 2021 роки мені виповниться 75 років. Я офіційно йду у відставку і повинен піти на пенсію. Я вже написав прохання про відставку і незабаром перешлю його нунцію», - повідомив архиєпископ Тадеуш.

Архиєпископ Тадеуш Кондрусевич понад три місяці не може повернутися на батьківщину.

Папа особисто попросив Лукашенка дозволити главі білоруських католиків повернутися у Білорусь - фото 63950

 

31 серпня прикордонники не пропустили його з Польщі до Білорусі без пояснення причин. Згодом було заявлено, що МВС визнало паспорт Кондрусевича недійсним, ведеться перевірка, пов'язана з можливою наявністю у нього чинного іноземного громадянства, а також з припиненням колишнього іноземного громадянства після натуралізації в Білорусі. Лукашенко кілька разів звинуватив Кондрусевича в тому, що він виїжджав до Польщі «для консультацій».