• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Папа у Будапешті: Пресвята Діво, поглянь на сусідній мученицький український народ і на російський народ, посвячені Тобі...

Папа у Будапешті: Пресвята Діво, поглянь на сусідній мученицький український народ і на російський народ, посвячені Тобі

30.04.2023, 13:12
Світові
Папа у Будапешті: Пресвята Діво, поглянь на сусідній мученицький український народ і на російський народ, посвячені Тобі - фото 1
На площі Лайоша Кошута в Будапешті Папа Франциск у неділю, 30 квітня, відслужив Євхаристійне Богослужіння. Це була остання велелюдна подія Апостольської подорожі в Угорщину.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Святіший Отець подякував представникам влади, єпископам, священикам, богопосвяченим особам і всьому «любому угорському народові» за гостинність і за любов, «яку відчув цими днями».
Він також скерував слова вдячності до всіх, хто прибув на цю зустріч здалеку, і всім тим, хто приклався до організації візиту.

«Тепер звертаємося до Богородиці. Їй, Magna Domina Hungarorum, (Великій Володарці Угорщини), Яку ви призиваєте як Царицю і Покровительку, ввіряю всіх угорців. І з цього великого міста і з цієї благородної країни хочу ввірити Її серцю віру та майбутнє всього Європейського континенту, про який я думав у ці дні, та особливо – справу миру», – сказав Папа, піднісши молитву:

«Пресвята Діво, зглянься над народами, які страждають. Поглянь насамперед на сусідній мученицький український народ і на російський народ, посвячені Тобі. Ти, що є Царицею миру, влий у серця людей та провідників народів прагнення будувати мир, давати молодим поколінням прийдешнє надії, а не війни, майбутнє, наповнене колисками, а не гробами, світ братів і сестер, а не стін. Дивимося на Тебе, Пресвята Божа Мати: після воскресіння Ісуса Ти супроводжувала перші кроки християнської спільноти, роблячи її витривалою та однодушною в молитві. Так Ти тримала віруючих разом, оберігаючи єдність своїм прикладом слухняності та служіння. Молимося до Тебе за Церкву в Європі, щоби вона наново віднайшла силу молитви, щоб наново відкрила в Тобі покору та слухняність, горіння свідчення та красу звіщення. Тобі ввіряємо цю Церкву й цю країну. Ти, що раділа своїм воскреслим Сином, наповни наші серця Його радістю».