Сьогодні Папа Римський виголосить молитву про посвячення росії та України Непорочному Серцю Марії

25.03.2022, 08:30
Католики
Сьогодні Папа Римський виголосить молитву про посвячення росії та України Непорочному Серцю Марії - фото 1
Увечері в п’ятницю, 25 березня, коли католики у всьому світі святкуватимуть Благовіщення, Папа Римський Франциск очолить богослужіння у базиліці Святого Петра, під час якого оголосить молитву про посвячення росії та України Непорочному Серцю Марії.

Папа Франциск запросив єпископів усього світу та їхніх священиків єднатися з ним у молитві за мир та в посвяченні та врученні Росії та України Непорочному Серцю Марії. Богослужіння розпочнеться 25 березня о 17.00 за римським часом (о 18.00 за Києвом), повідомляє пресслужба Ватикану.

Єпископи Європи та світу відгукнулися на заклик Папи. Члени Конференції католицьких єпископів росії звернулися «до католиків і всіх, хто вірить у Божу силу», із закликом «єднатися з ними в посиленій постом і ділами милосердя неустанній молитві про дар миру людям в Україні, росії та в усьому світі». Учасники пленарної зустрічі єпископської конференції закликали парафії та спільноти приготувати спеціальні моління на 25 березня.

Одночасно з молитвою у Римі такий самий обряд відбуватиметься на місця об’явлення Діви Марії у португальському місті Фатімі. Здійснювати його буде кардинал Конрад Краєвський, який нещодавно побував в Україні

Саме у Фатімі під час відомого об’явлення Діви Марії 13 липня 1917 року прозвучало прохання, передане через дітей-пастухів, посвятити росію Її Непорочному Серцю. Якщо цього не зробити, йшлося у пророцтві, то росія поширить “свої помилки по всьому світу, сприяючи війнам і переслідуванням Церкви, добрі будуть замучені, Святіший Отець багато страждатиме, різні народи будуть знищені”.

1930 року Католицька Церква офіційно визнала ці події як диво й одкровення, яке не суперечить доктрині.

Відтоді відбулися різні акти посвяти Непорочному Серцю Марії, але оглядачі вказують, що волю Діви Марії у пунктні посвяти саме росії точно ніхто не виконав. Папа Пій XII 31 жовтня 1942 року оголосив про посвячення усього світу, про росію окремо не йшлося. Папа Іван Павло ІІ у 1984 році також оголосив про посвячення усього світу.

Під час цього обряду Папа Франциск виголосить молитву про звільнення росії від влади "лукавого ворога", тобто сатани.

Прохання про посвяту України та росії Непорочному Серцю Марії було отримано Папою Римським від українських католиків на сьомий день війни. Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук наголосив, що рішення Папи Франциска є духовним актом, на який давно чекав український народ.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск 20 березня на площі Святого Петра вкотре помолився за мир в Україні та наголосив, що напад росії на Україну - це святотатство, яке не має виправдання. Також Папа звернувся до світової спільноти та закликав докласти зусиль задля припинення кровопролиття.