Папа висловив співчуття з приводу смерті архиєпископа Десмонда Туту

27.12.2021, 16:14
Світові
Папа висловив співчуття з приводу смерті архиєпископа Десмонда Туту - фото 1
Папа Франциск висловив співчуття з приводу відходу до вічності південноафриканського англіканського архиєпископа Десмонда Туту, якого згадував у своїй енцикліці «Fratelli tutti» як натхненника загального братерства.

Про це повідомляє Vatican News.

Папа Франциск у своїй телеграмі назвав англіканського архиєпископа Туту служителем Євангелія за його «сприяння расовій рівності та примиренню в Південноафриканській Республіці».

Серце правозахисника перестало битися в неділю, 26 грудня 2021 р., на 91-му році життя. Святіший Отець складає свої співчуття родині та близьким єрарха, «ввіряючи його душу сповненому любові милосердю Бога, призиваючи божественні благословення миру та втіхи в Господі Ісусі на всіх, хто оплакує його відхід у впевненій і непохитній надії на воскресіння».

У 1984 році архиєпископ Десмонд Туту був нагороджений Нобелівською премією миру за свою невтомну боротьбу проти расистського режиму в Південній Африканській Республіці, за зусилля на користь національного примирення та рішучий захист прав людини.

Папа Франциск згадував про нього в енцикліці «Fratelli tutti» серед «братів некатоликів», які спонукали його до роздумів над загальним братерством.