Парафія УГКЦ у Парижі вирішила змінити свій літургійний календар на новий стиль

27 січня, 09:17
Культура
Парафія УГКЦ у Парижі вирішила змінити свій літургійний календар на новий стиль - фото 1
Згідно із розпорядженням преосвященного владики Гліба Лончини, апостольського адміністратора єпархії святого Володимира Великого в Парижі (Éparchie Saint Volodymyr le Grand de Paris), парафіяльна спільнота Катедрального собору святого Володимира Великого з 29 січня 2023 року Божого змінює свій літургійний календар на григоріанський, так званий «новий стиль».

Про це йдеться у повідомленні парафії на сторінці у Фейсбук. Там чітко пояснили вірним, як тепер відзначатимуть свята:

"Ці зміни є також наслідком вибору самої парафіяльної спільноти: • соціологічного опитування (від 27/11/2022) - 82% «За» та • голосування (від 22/01/2023) - 93% «За» зміну календаря на григоріанський].

Усі (нерухомі) свята будуть святкуватися на 13 днів раніше, ніж в Україні і ніж було досі в нашій парафії в Парижі. Таким чином не лише Різдво Господа нашого Ісуса Христа буде святкуватися 25 грудня, але також і всі інші свята: Святого Миколая, архиєпископа Мир Ликійських, чудотворця – 6 грудня; Святе Богоявлення Господнє – 6 січня; Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці – 25 березня; Успення Пресвятої Богородиці – 15 серпня, Різдво Пресвятої Богородиці – 8 вересня і так далі. Усі рухомі свята, які залежать від дня Воскресіння Христового - неділі Пасхи, - рахуються за григоріанським способом числення.

Попри те, що це буде незвично для всіх нас, однак треба усвідомити, що календар – це всього-навсього інструмент відліку часу, в ньому немає нічого догматичного. У контексті нашого життя в Європі, і у Франції зокрема, нам комфортніше буде святкувати Різдво, Богоявлення, Успення Богородиці та інші свята користуючись нагодою у державні вихідні дні молитися в своїх храмах та проводити час з сім’єю та друзями. Саме тому назріла необхідність зміни літургійного календаря. Це допоможе також українському християнину позбутися відчуття окремішності, відірваності від світового християнства, зробити крок уперед, продемонструє нашу відкритість, уміння йти в ногу з часом, одночасно не занедбуючи нашу ідентичність".

Парафія УГКЦ у Парижі вирішила змінити свій літургійний календар на новий стиль - фото 107611