Парафія УПЦ МП у Кременці відмовляється залишати храм, хоч договір оренди не продовжили

Парафія УПЦ МП у Кременці відмовляється залишати храм, хоч договір оренди не продовжили - фото 1
Ситуація щодо оренди та припинення договору користування Свято-Миколаївським собором, який є пам’яткою архітектури національного значення, набрала неабиякого розголосу останніми днями. Через ризик силового протистояння до Кременця приїхали й правоохоронці з Тернополя. Представники УПЦ МП категорично відмовилися залишати храм, хоч договір оренди їм наразі не продовжили. Відтак, ситуацію розглядатимуть у суді.

Про це повідомляє сайт Тerminovo.

13 лютого у Кременецько-Почаївському ДІАЗі зібрали засідання комісії для передачі майна, яким користувалася релігійна громада, у зв’язку з закінченням терміну безоплатного користування.

На засідання комісії приїхав начальник Тернопільського ГУ Нацполіції Олександр Богомол.

"Зі мною приїхали також працівники поліції з Тернополя, вони забезпечуватимуть громадський порядок", – зазначив Олександр Богомол.

Представники парафії УПЦ МП наголосили, що мають бажання продовжити договір оренди та хочуть запросити експерта, який визначив би вартість. Погоджуються, що майно у державній власності. Але кажуть, що користуються храмом безперервно з 1832 року і залишати його не збираються. Окрім цього, звернулися у Міністерство культури зі скаргою на, нібито, незаконні дії ДІАЗу.

Представники комісії мали намір відвідати Миколаївський собор з метою огляду майна. Проте настоятель пояснив, що в цей момент відбувалася Служба, а комісія своєю роботою завадила б богослужінню. Тому того дня до храму так і не потрапили.

"Ми забезпечуємо громадський порядок. Ніхто силою парафіян чи священників з храму виводити не буде, – запевнив Олександр Богомол. – Проте мусимо вирішити ситуацію у межах закону".

Проте представники парафії, які також входять до складу комісії, акт передачі підписувати відмовилися. Пояснення з цього приводу надав заступник ДІАЗу Ігор Деревінський.

"Ми є балансоутримувачі цього майна, уповноважені від Міністерства культури здійснювати нагляд за ним. У рамках діючого законодавства у зв’язку з закінченням терміну оренди, ви зобов’язані його залишити і передати власнику. Якщо ви відмовляєтеся, ми це фіксуємо і вживаємо подальших заходів в межах закону", - сказав він.

Офіційних коментарів щодо ситуації у Кременці на сторінках та сайті УПЦ МП наразі немає. Остаточну оцінку ситуації дасть суд.