Паризька архиєпископія РПЦ заперечила створення грузинської парафії

Нещодавно Грузинська Православна Цеква (ГПЦ) звинуватила паризьку архиєпископію, яка з 7 жовтня минулого року офіційно стала частиною Російської Церкви, в бажанні перетягнути частину своїх віруючих під омофор РПЦ.

Як вже інформувала РІСУ, 17 червня стало відомо про рішення Російської Православної Церкви (РПЦ) створити грузинську парафію в Парижі. Тоді ж в Грузинській Патріархії заявили, що таке рішення Російської Церкви стало неприємною новиною, про яку вони дізналися із ЗМІ.

Паризька архиєпископія РПЦ заперечила створення грузинської парафії - фото 52672

 

Як відомо скандал в Парижі почався через звернення клірика архиєпископії архимандрита Єрофея (Маргвелашвілі) до представників грузинської діаспори, які проживають у Франції, створити грузиномовну громаду.

Проте вже 22 червня на офіційному сайті архиєпископії західноєвропейських парафій російської традиції з'явилося комюніке, в якому допис архимандрита Єрофея (Маргвелашвілі) назвали фейковий.

Паризька архиєпископія РПЦ заперечила створення грузинської парафії - фото 52673

 

«Ми офіційно заперечуємо правдивість цього оголошення. Також ми запевняємо наших грузинських братів, які листом від Високопреосвященнішого митрополита Герасима (Шарашенідзе), Голови Департаменту закордонних справ Патріархату Грузії від 16 червня 2020 року, висловлюють свою стурбованість з цього приводу, що у нас ніколи не було наміру створити таку громаду, бо ми добре знаємо, що в Парижі є церква грузинської традиції, настоятелем якої є архімандрит Антоній (Канделакі). Ми глибоко шкодуємо про нерозуміння, спричинені цією ситуацією і висловлюємо свої вибачення.

Крім того, єромонах Єрофей (Давід Маргвелашвілі) тимчасово зупиняється у своєму священнослужінні, а його справа передається до Церковного суду».

Лист з вибаченнями митрополита Іоана (Дубнинського), архиєпископа православних церков російської традиції в західній Європі, тоді ж було опубліковано на офіційному сайті Грузинської Патріархії.

Попри старання обох сторін залагодити дипломатичне непорозуміння між Церквами, єромонах Єрофей (Маргвелашвілі) відреагував своїм дописом на сторінці Грузинської патріархії в Facebook на новину про своє відсторонення від виконання священичих обов’язків. У своєму дописі він засуджує прояви етнофілетизму в християнстві.

Паризька архиєпископія РПЦ заперечила створення грузинської парафії - фото 52674

 

«Християнство, - пише він, - це спільна Церква і в ній немає місця етнофілетизму. Кожен грузин повинен бути щасливий і неважливо, до якої з церковних юрисдикцій належить його парафія. Адже молитва відбувається грузинською мовою».

Василь Домбровський для РІСУ.