• Головна
  • Проекти
  • Патріарх Філарет ще раз закликав Предстоятеля та архиєреїв РПЦ не використовувати двоякі стандарти та політичні інтереси у ставленні до УПЦ КП...

Патріарх Філарет ще раз закликав Предстоятеля та архиєреїв РПЦ не використовувати двоякі стандарти та політичні інтереси у ставленні до УПЦ КП

22.02.2010, 11:28
Патріарх Філарет ще раз закликав Предстоятеля та архиєреїв РПЦ не використовувати двоякі стандарти та політичні інтереси у ставленні до УПЦ КП - фото 1
У неділю Торжества православ’я Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет звернувся до Патріарха Московського Кирила та архиєреїв РПЦ з відкритим листом, в якому «в черговий раз розглядає питання, що заторкують самі основи Православної віри».

YPC_KP.jpgexklusiv.gif  КИЇВ — У неділю Торжества православ’я Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет звернувся до Патріарха Московського Кирила та архиєреїв РПЦ з відкритим листом, в якому, як зазначив сам Патріарх Філарет, «в черговий раз розглядає питання, що заторкують самі основи Православної віри». У листі Предстоятель УПЦ КП називає канонічно необґрунтованою практику повторного хрещення в МП християн, охрещених попередньо в УПЦ КП. Також болючим на сьогодні, як йдеться у зверненні, є питання початку діалогу між УПЦ та УПЦ КП. Патріарх Філарет зазначив, що уже напочатку цей процес зіткнувся з великим опором частини архиєреїв МП, тому, як наголосив Предстоятель УПЦ КП, саме від позиції Патріарха Кирила та єпископату МП залежатиме подальша доля можливого діалогу. У свою чергу Патріарх Філарет запевнив, що зі сторони УПЦ КП ніяких перешкод для такого діалогу немає.

У зверненні, як інформує прес-служба УПЦ КП, Патріарх Філарет акцентує на тому, що звертається до Патріарха Кирила саме в неділю Торжества православ’я, пам’ятаючи, що, «незважаючи на сьогоднішнє розділення, ми служили і служимо Христу Спасителю та Його Єдиній Святій Соборній і Апостольській Церкві».

Перше питання, на якому зосереджує увагу Предстоятель УПЦ КП, стосується практики повторного хрещення осіб, хрещених попередньо в УПЦ КП. Як наголосив Патріарх Філарет, з цим питанням він не вперше звертається до Предстоятеля та архиєреїв Московської Патріархії, проте звернення залишаються без відповіді, а практика повторного хрещення продовжується.

«Практика «повторного хрещення» духовенством Московського Патріархату хрещених в Київському Патріархаті не має жодних канонічних або пастирських підстав, явно суперечить Символу Віри і догмам Православної Церкви... жодного офіційного документа Московського Патріархату або УПЦ (МП), який би рекомендував таку практику і давав їй канонічне обгрунтування, не існує», — читаємо у відкритому листі.

У зв’язку з цим Патріарх Філарет ще раз закликав Предстоятеля та архиєреїв Московської Патріархії припинити таку практику, яка є «нічим іншим, як порушенням догм і канонів Христової Церкви, спотвореннм Символу Віри, більш того – хулою на Святого Духа».

У питанні про повторне хрещення поведінка Московського Патріархату, як стверджує Патріарх Філарет, аналізуючи постанови перших Вселенських Синодів, вчення отців Церкви та документи самої Московської Патріархії, базуються не на канонічних, а на політичних поглядах.

«У Московському Патріархаті стосунки з іншими конфесіями будуються швидше виходячи з міркувань суперництва і інтересів РПЦ, аніж із вчення і канонічного переданняХристової Церкви. За логікою ваших дій, для того, щоб були визнані наші Таїнства і нас перестали називати «безблагодатними», Київському Патріархату слід відректися від Православ'я і прийняти інослав’я», — додає Предстоятель УПЦ КП.

Окрім того, у зверненні він піднімає також питання початку підготовки до діалогу між УПЦ та УПЦ КП. Вітаючи цей крок, Патріарх Філарет наголосив: «...як стало очевидно незабаром після початку цього процесу, такий благий почин натрапив на жорстокий опір з боку агресивно налаштованої частини Московського Патріархату. З боку «ревнителів», його учасників піддали жорстій критиці та звинуваченням у зраді православ’ю, через кадрові переміщення зовнішні сили спробували внести дезорганізацію і сум'яття».

Тому, як відзначив Предстоятель УПЦ КП, на сьогодні саме від волі Патріарха Московського та архиєреїв Московської Патріархії залежить подальша доля можливого діалогу.

Завершуючи лист, Патріарх Філарет визнав, що усвідомлює, що швидше за все це звернення, як численні попередні листи, залишиться без відповіді. Та водночас він зазначив, що його мета — насамперед засвідчити правду про Українську Церкву, оприлюднити для широкого загалу позицію УПЦ КП.

«Київський Патріархат щиро прагне взаєморозуміння з Повнотою Православ'я, що включає і Російську Православну Церкву, і увійти з нею до повного церковного спілкування як рівноправна помісна Церква-сестра... Своїми листами і зверненнями ми бажаємо засвідчити правду про Українську Церкву. Тому надія наша – не на переконливість наших слів або силу нашого впливу, а на Бога правди, Пастиреначальника і Главу Церкви Господа Ісуса Христа», — йдеться у зверненні.