Патріарх Кирил назвав українців «своїм народом»

03.02.2010, 11:37
Патріарх Кирил назвав українців «своїм народом» - фото 1
Напередодні цієї дати Предстоятель Російської Православної Церкви дав інтерв’ю Першому телеканалу Росії, в якому охарактеризував і політичну ситуацію в Україні.

Kyryl_w.jpgМОСКВА – 1 лютого 2010 року виповнився рік від дня інтронізації Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Напередодні цієї дати Предстоятель Російської Православної Церкви дав інтерв’ю Першому телеканалу Росії, в якому охарактеризував і політичну ситуацію в Україні.

Як повідомляє «Православіє в Україні», Предстоятель РПЦ наголосив, що під час свого візиту в Україну він побачив зовсім іншу Україну – «не ту, яку ми бачимо з екранів телевізорів», і православний народ, який навіть не мислить ніякого розподілу Церкви.

«Люди на сході і заході зустрічали Патріарха тисячами. А якщо говорити про групи протесту, то були групи партійні. Всі протести проходили під прапором однієї й тієї ж політичної партії. То й що? Хтось полюбляє чай з лимоном, хтось із цукром. Декому приємно, що Патріарх приїхав, декому неприємно. Це нормально. Але масова, масова підтримка візиту Патріарха показала нам, що ми дійсно єдина Церква», – сказав Патріарх Кирил.

«І для мене український народ – це мій народ», – наголосив він, підкресливши важливість збереження духовної єдності з цілковитою повагою до суверенітетів. Тільки тоді східна європейська православна цивілізація буде важливим фактором у міжнародних відносинах, і взагалі, в житті всього людського роду, навіть якщо оцінювати цей факт із світської та духовної точок зору.

Коментуючи політичну ситуацію в Україні напередодні виборів Президента, Предстоятель Руської Православної Церкви підкреслив, що в майбутньому не повинно бути неподоланих конфліктів та протистоянь.

Предстоятель РПЦ побажав успіху українському народові, щоб вибір був зроблений правильний.

На його думку, Україна вичерпала і час, і терпіння своїх громадян. Політикам треба усвідомити, що разом треба вирішувати завдання, навіть якщо є будь-які розбіжності.

«Я молюся за те, щоб і вибір було зроблено правильний, і щоб цей політичний землетрус в Україні припинився якомога швидше», – наголосив Патріарх Кирил.