Патріарх РПЦ Кирил закликав не вірити повідомленням про його багатство
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Проповідуючи вірянам, Предстоятель РПЦ заявив, що у «найжахливіших» публікаціях про Патріарха і священиків «не буває навіть краплі правди».
Такі публікації, на думку Патріарха Московського Кирила, спрямовані на те, щоб «скомпрометувати правду Божу, щоб народ перестав їх слухати і довіряти їм».
За словами Патріарха, «той факт, що Церкву сьогодні не носять на руках, – є свідчення того, що вона прагне звертати до людей слово, сповнене божественної правди».
Раніше в ЗМІ неодноразово з'являлася інформація про дорогу нерухомість та коштовні речі, що, ймовірно, належать Предстоятелю РПЦ і церковним архиєреям
Видання «Відкриті медіа», наприклад, повідомило, що настоятелька московського Покровського монастиря ігуменя Феофанія придбала лімузин Mercedes Benz S-класу вартістю понад 9 мільйонів рублів.
У відповідь Патріарх Кирил закликав ігуменю продати автомобіль.
Як пише сайт ТСН з посиланням на "Новую газету", очільник РПЦ свій церковний бізнес розпочав, ще коли очолював Відділ зовнішніх церковних зв'язків РПЦ. Тоді він ввіз до Росії 18 млрд сигарет, які не обкладаються акцизним збором.
Пізніше з'являлися публікації про участь Кирила в автомобільному, нафтовому, ювелірному та рибному бізнесах.
Достовірно відомо, що Кирило під своїм світським ім'ям Володимир Михайлович Гундяєв володіє пентхаусами в московському "Будинку на Набережній" (вул. Серафимовича, 2). Цей факт набув широкого розголосу в 2012-2013 роках, коли в інтересах Патріарха якась Лідія Леонова, ніби двоюрідна чи троюрідна сестра Патріарха РПЦ, почала судовий процес, вимагаючи виселити з сусідньої квартири колишнього міністра охорони здоров'я РФ Юрія Шевченка, який нібито завдав шкоди бібліотеці Патріарха, покривши книги невидимим шаром "нанопилюки". Суд забрав квартиру в Шевченка в рахунок компенсації збитку, що істотно розширило володіння Патріарха в цьому будинку.
Постійним фактичним місцем проживання патріарха Кирила є "об'єкт Скит" в Одинцовському районі Московської області, що охороняється Федеральною службою охорони РФ. Кому належить цей об'єкт – точно не відомо, адже держреєстр закритий.
Резиденція Патріарха на Чорному морі під Геленджиком у Краснодарському краї, будівництво якої оцінювалося в мільярд доларів, формально належить РПЦ. Проте вільного доступу туди не мають навіть архиєреї.
У приватній власності Кирила також перебувають шале під Цюріхом у Швейцарії, подароване йому ще в 1970-ті роки, під час служби у Всесвітній Раді Церков.
Імовірно, він володіє частками власності низки об'єктів нерухомості в Москві, Московській, Смоленській і Калінінградській областях.
У повному розпорядженні Патріарха перебувають понад 20 резиденцій, які формально належать різним централізованим і місцевим релігійним організаціям РПЦ.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Патріарх РПЦ Кирило має проблеми з нервовою системою і витрачає астрономічні суми на лікування в Швейцарії.