Патріарх Сербський подякував РПЦ за допомогу та заявив про "підтримку Митрополита Онуфрія та його Церкви"

Патріарх Сербський подякував РПЦ за допомогу та заявив про "підтримку Митрополита Онуфрія та його Церкви" - фото 1
Російська Православна Церква надає фінансову допомогу Сербській Церкві, яка, своєю чергою, всіляко підтримує ідеологічну лінію РПЦ, критикує Вселенський Патріархат і не визнає Православну Церкву України.

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на пресслужбу відділу зовнішніх стосунків РПЦ.

Так, Патріарх Порфирій заявив, що автокефалія ПЦУ надана з «порушенням канонів», після чого подякував РПЦ за фінансову допомогу в прикрашенні собору святого Сави у Белграді, а також відновлення святинь, які постраждали від землетрусу в Хорватії у 2020-2021 роках.

«З урахуванням переплетеності історії Росії та Сербії було б дивно, якби росіяни не відіграли значної ролі і в цьому великому сербському починанні на славу Божу. Всі ми дуже вдячні <…> Патріарху Кірілу та Російській православній церкві за допомогу, завдяки якій було розпочато роботи зі створення внутрішнього оздоблення храму святого Сави», — зауважив патріарх Порфірій.

Патріарх Сербської Церкви нагадав, що президент Росії Володимир Путін у 2011 році, коли вперше відвідав цей храм, виявив зацікавленість у тому, щоб російський народ, російська держава зробили внесок у виконання обітниці сербського народу.

Також Порфирій заявив, що Сербська Церква «не змінить свою позицію» і «надає і продовжує надавати значну підтримку Митрополиту Онуфрію та його Церкві».