Патріарх Святослав пояснив, чому УГКЦ в Україні святкує Пасху за старим стилем

12 квітня, 08:59
Католики
Патріарх Святослав пояснив, чому УГКЦ в Україні святкує Пасху за старим стилем - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні» висловив позицію Церкви щодо збереження чинної Пасхалії та святкування Великодня за юліанським календарем. Він наголосив, що для УГКЦ важливо залишатися в єднанні з православними братами в Україні, а питання реформи Пасхалії потребує глибшого розгляду.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав зазначив, що існує два варіанти Пасхалії: нова (яку використовує Римо-Католицька Церква) та стара (якою послуговуються всі Православні Церкви світу). «Для нас, греко-католиків, це певний виклик», — визнав Глава Церкви. Він нагадав, що більшість парафій УГКЦ за межами України святкують Великдень за новою Пасхалією.

«Ми в Україні хочемо святкувати Великдень із нашими православними братами, — заявив Блаженніший Святослав. — Ми розуміємо, що найближчим часом реформи Пасхалії наші брати православні не зроблять». Він зазначив, що жодна православна Церква у світі не використовує латинську Пасхалію, а спільне святкування Великодня є символом єдності для православного світу.

Тож на запитання про перехід на Пасхалію за григоріанським календарем Предстоятель відповів, що «сьогодні ми є тільки на початку цього непростого великого шляху».

«Зараз пріоритет надається локальній єдності, оскільки сьогодні не можна ще осягнути універсальну. Тому на локальному, місцевому рівні ми зробили такий крок, щоб робити календарну реформу з огляду на здатність чи нездатність наших православних братів іти за нами», — зазначив Блаженніший Святослав.

Водночас Глава УГКЦ запевнив, що збереження чинної Пасхалії ніяк не шкодить єднанню УГКЦ із Апостольською столицею: «Ця єдність, це сопричастя не накладає уніформізму. Це завжди єдність у різноманітності», — пояснив він.

Блаженніший Святослав висловив сподівання, що всі християни в Україні зможуть зробити внесок у спільну реформу церковного календаря, але наголосив, що це буде довгий і непростий шлях: «Ми в Україні — православні, греко-католики, римо-католики — мусимо бути каталізатором тих процесів».