Патріарх Варфоломій підтримав перші рішення Байдена

22.01.2021, 13:21
Світові
Патріарх Варфоломій підтримав перші рішення Байдена - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій привітав нового президента США Джозефа Байдена із вступом на посаду та висловив підтримку його рішенням, які він ухвалив відразу після інавгурації.

Про це повідомляє Orthodox Times, пише Релігійна правда.

Йдеться передусім про два рішення – скасування заборони на поїздки, введені в 13 країнах, де більшість мусульман, а також відновлення участі США в Паризькій кліматичній угоді.

Нагадаємо, що Вселенський Патріархат веде офіційний діалог з ісламом протягом останніх десятиліть і до цього часу провів близько 15 спільних конференцій. Там вони обговорили кілька питань, що стосуються людства, і мали на меті краще познайомитись між собою та досягти взаємної поваги між двома монотеїстичними релігіями. Крім того, вони мали на меті зміцнення світового миру та солідарності.

У контексті цього міжконфесійного діалогу Вселенський Патріарх Варфоломій за 30 років свого патріаршого служіння офіційно відвідав багато мусульманських країн, таких як Іран, Бахрейн, Катар, Азербайджан, Казахстан, Лівія, Єгипет, Марокко тощо, і розвинув дружні стосунки та підтримував постійне спілкування з релігійними лідерами ісламу та науковцями.

Одночасно він скликав саміти з представниками трьох монотеїстичних релігій у Константинополі, Брюсселі тощо. Босфорські декларації (1994, 2005) та Брюссельські декларації (2001), зрештою, відомі на міжнародному рівні.

Водночас відомо про послідовні ініціативи Вселенського Патріархату щодо підвищення обізнаності світової громадської думки щодо захисту природного середовища та виховання поваги та любові до планети Земля – ​​нашого спільного дому. Вселенський Патріарх провів дев’ять міжнародних, міждисциплінарних та міжрелігійних екологічних симпозіумів.

Патріарх Варфоломій брав участь у багатьох екологічних заходах у різних частинах світу, виголосив низку промов на екологічну тематику та опублікував багато текстів з цього приводу. Патріарх Варфоломій був визнаний «Зеленим Патріархом» завдяки його внеску в захист Створення.

Щодо Паризької угоди про зміну клімату, Патріарх Варфоломій брав участь у різних етапах її підготовки. Вселенський Патріарх супроводжував тодішнього президента Франції Олланда за його запрошенням на відповідну конференцію, що відбулася на Філіппінах.

У цьому контексті він неодноразово висловлював свою протидію позиції США щодо Кіотського протоколу, а згодом і рішенню Трампа вийти з Паризької угоди.

Нагадаємо, Папа Франциск 20 січня надіслав привітання Дозефу Байдену з нагоди його інавгурації як 46-го Президента Сполучених Штатів Америки.