Патріарх Варфоломій просить ревної молитви за мир в Україні: "Зброя — не вихід"

Патріарх Варфоломій просить ревної молитви за  мир в Україні: "Зброя — не вихід" - фото 1
Сьогодні, 13 лютого 2022 року, у храмі Святого Георгія у Вселенському Патріархаті з благословіння та за особистої участі Його Всесвятості Патріарха Варфоломія відбулася Літургія та молитва за мир в Україні. Разом з Патріархом молились представники генконсульств Греції, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Хорватії, українська та кримськотатарська громади.

З приводу можливої війни між Україною та Росією Патріарх Вафроломій також звернувся до вірян із закликом:

Патріарх Варфоломій просить ревної молитви за  мир в Україні: 'Зброя — не вихід' - фото 87062

"Обов’язок кожного з нас — молитися та активно сприяти мирному вирішенню конфліктних ситуацій, безумовній повазі та захисту прав і гідності людини. Людський конфлікт цілком може бути неминучим у цьому занепалому і зламаному світі, але війні та насильству, безперечно, треба протистояти...

Ми твердо віримо, що немає можливого рішення для збереження та гарантування миру поза межами діалогу, який скасовує умови, які призводять до насильства та війни. Мир приходить від взаємоповаги та співпраці. У середовищі зростання невизначеності щодо людських справ, слово Церкви має бути чітким посланням про примирення та мир, любов та справедливість, братерство та солідарність.

Ми закликаємо всі сторони, які беруть участь у цьому шляху діалогу та поваги до міжнародного права, щоб довести кінець конфлікту та дати можливість всім українцям жити в злагоді. Озброєння - це не рішення. Навпаки, вони можуть лише обіцяти війну і насильство, скорботу і смерть. Як сказав нещодавно наш любий брат Франциск, Римський Папа: "Не забуваємо: війна - це божевілля". Всі служителі Церкви, всі представники релігійних традицій, всі люди доброї волі, кожен з нас, повинні закликати до мирного вирішення цієї небезпечної ескалації слів і засобів, що вагомі важкі ь і зловісно на голову українського народу. Мовчання і байдужість - не варіант. Немає миру без постійної пильності. Тому ми всі "засуджені" на мир, а значить, на постійну боротьбу за його встановлення та збереження".