Під час досліджень монастиря шариток у Луцьку виявили 300 археологічних знахідок

22.10.2021, 16:22
Культура
Під час досліджень монастиря шариток у Луцьку виявили 300 археологічних знахідок - фото 1
У Луцьку під час досліджень північного муру колишнього монастиря шариток на вулиці Кафедральній науковці відшукали 300 археологічних знахідок.

Про це Суспільному розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

Серед знайденого археологічного матеріалу: зразки цегли із цоколя, керамічні докори із клеймом "WIELICK", ковані чотирикутні цвяхи, підкова, скляний та керамічний посуд часу будівництва та побутування монастиря.

«Це дуже цікаве приміщення, яке було частиною оборонних споруд міста. Ця частина ніколи не була досліджена. Знайдені фрагменти – це рухомий археологічний матеріал, який перебуває зараз в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» на опрацюванні», – зазначив волинський археолог.

Під час досліджень монастиря шариток у Луцьку виявили 300 археологічних знахідок - фото 81007

Зі слів Віктора Баюка, окремі знахідки будуть передані в наукові фонди, частина після опрацювання може бути передана на експонування в Луцький замок.

Одна зі знахідок, каже Віктор Баюк, – повністю збережений зразок «часнику»: металевий виріб із трьома шипами, який використовувався проти кінноти та піхоти ворога шляхом розсипання його перед оборонними мурами Окольного міста.

«Стосовно часнику є багато історичних даних. В цілому стані вони майже не знаходяться», – зазначив науковець.

Також під час археологічних досліджень виявили систему розвантажувальних арок та продух, зокрема з'ясували, що оборонний ризаліт був добудований до основного об’єму споруди після зведення корпусу монастиря.

Археологічні дослідження, які тривали впродовж десяти днів, відбулися при здійсненні робіт з гідроізоляції відрізку північного муру колишнього монастиря.