Під час двох Богослужінь ПЦУ у Лаврі мали місце спроби провокацій

20 січня, 17:12
Суспільство
Під час двох Богослужінь ПЦУ у Лаврі мали місце спроби провокацій - фото 1
Під час першої Служби ПЦУ у Лаврі на Різдво охорона митрополита Епіфанія затримана людину, яка намагалася помістити в чашу для Причастя зеленку. Такій спробі вчасно запобігли.

Про це Lb.ua повідомили очевидці.

19 січня під час Служби з нагоди Водохреща, у вівтарі також було виявлено сторонню людину – семінариста УПЦ МП Віталія С.

У ході спілкування з представниками ПЦУ Віталій С. повідомив, що мав на меті якимось чином перешкодити ходу Служби, але не уточнив як саме. А в пояснювальній записці написав, що прийшов «просто погуляти». Затриманого передали поліції.

Тут важливо уточнити, що, згідно з внутрішніми правилами, кожен студент семінарії зобов’язаний відвідувати Служби свого храму, за «прогули» можуть навіть відрахувати. Просто так, самовільно піти 19 січня – в день одного з найбільших християнських свят на Літургію до ПЦУ, семінарист УПЦ МП не може, це гарантоване виключення з навчального закладу.

Отже, візит Віталія С. до Успенського собору, тим більше – до внутрішньої частини вівтаря – точно був узгоджений з його керівництвом. Затриманого передали поліції.

Нагадаємо, 19 січня ПЦУ провела Богослужіння в Києво-Печерській лаврі з нагоди Хрещення.

Перше Богослужіння у Києво-Печерській лаврі митрополит Епіфаній звершив на свято Різдва Христового.