Побачило світ шестимовне видання Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ про війну та справедливий мир

20 червня, 11:15
Католики
Побачило світ шестимовне видання Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ про війну та справедливий мир - фото 1
Українська Греко-Католицька Церква видала друком Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (Єр. 22, 3) шістьма мовами: англійською, французькою, німецькою, італійською, польською та іспанською.

Це видання, накладом 1 000 примірників, — відповідь на численні запити з усього світу на переклад послання, яке було прийняте на 96-й сесії Синоду, що відбувався 7–8 лютого 2024 року у Львові, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Як розповів у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ о. Олекса Петрів, секретар Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, видання є вкрай важливим із багатьох причин.

Перш за все, ця книжка — це нагода досягти глобальної аудиторії. Переклад послання, зокрема іспанською та французькою мовами, дає можливість УГКЦ промовити до мільйонів людей на Глобальному Півдні щодо війни в Україні та позиції Церкви щодо неї.

Запит на переклад Послання Архиєрейського Синоду був від органів місцевої влади в багатьох країнах світу, посольств, єпископів, а також вірян УГКЦ.

«Видання буде розповсюджено серед українських громад у всьому світі, надаючи їм духовну підтримку, — розповів о. Олекса. — Послання буде передане також посольствам в Україні та за кордоном, сприяючи кращому розумінню міжнародною спільнотою позиції УГКЦ щодо війни та миру».

«Термінологія, використана в посланні, досить прецизійна, і тому переклад мовою носія та автентичне відчитання тексту особливо важливі, — зазначив секретар Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. — Тому і з’явилося таке шестимовне видання, яке буде розповсюджено там, де його потребують».