Поліція Чорногорії затримала двох священиків Сербської Церкви

Протести у Чорногорії - фото 1
Протести у Чорногорії
Поліція Чорногорії затримала двох священиків Чорногорської-Приморської митрополії Сербської Православної Церкви за звинуваченням в організації протестних маніфестацій віруючих.

Про це повідомило в понеділок національне телебачення країни RTCG, зазначає УНН.

За даними телеканалу, поліція затримала священиків Мірчету Шлівчаніна і Желько Чаліча з Подгориці. Священнослужителів звинуватили в тому, що вони організували масові скупчення людей і порушили обмеження, введені національною координаційною радою у зв’язку з епідемією коронавірусу. Уряд країни раніше оголосив Чорногорію “зоною, вільною від коронавірусу” і заявив про початок туристичного сезону, проте в країні так і не скасували заборону на зібрання більше 200 осіб в громадських місцях.

Раніше, в неділю, після тримісячної перерви поновилися протестні ходи віруючих в Чорногорії. Молебні і хресні ходи людей, які протестують проти Закону про свободу віросповідання зібрали тисячі віруючих в столиці Чорногорії та у ряді інших міст країни. Після хресного ходу до віруючих звернувся митрополит Амфілохій, який заявив, що “зібрання віруючих триватимуть, поки не буде скасовано безбожний закон”. Молебні також пройшли в Берані, Нікшичі, Барі, Даніловграді, Будві, Которі, Бієло-Полє, Плевлі, Плужіне.

Парафіяни Сербської Православної Церкви проводять в Чорногорії, Сербії та Республіці Сербській (у складі Боснії і Герцеговини) масові акції в знак протесту проти нібито “утисків” СПЦ у Чорногорії, де в ніч на 27 грудня 2019 року парламент прийняв закон “Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад”. На підтримку закону проголосували 45 депутатів з 45 присутніх, документ розглядався після затримання поліцією всіх депутатів від опозиції. 28 грудня закон підписав президент Чорногорії Міло Джукановіч.

Президент звинувачує СПЦ в спробі зберегти релігійну монополію в країні. Він заявив, що буде домагатися автокефалії для Чорногорської Церкви за прикладом України. В рамках створення нової Церкви кабінет міністрів Чорногорії і провів через парламент закон про свободу віросповідання, який передбачає вилучення церковної власності у СПЦ. Йдеться про більш ніж 650 святинь, включаючи відомий у православному світі монастир Острог.

Відзначимо, що в кінці минулого року Сербська Православна Церква погрожувала владі Чорногорії через закон про віросповідання.