З глибоким сумом в УКУ повідомляють, що через ускладнення перебігу коронавірусного захворювання 20 грудня передчасно відійшов у вічність професор Ігор Скочиляс, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії Гуманітарного факультету УКУ, керівник Центру релігійної культури, ініціатор і натхненник дослідницької програми «Київське християнство».
"Це непоправна втрата для всіх, хто знав Ігоря – хто працював разом з ним в історичному архіві, хто був слухачем його лекцій і семінарів, хто допомагав у дослідницьких проєктах, хто стояв поруч з ним на барикадах Революції Гідності і відстоював принципи гідного життя, хто молився разом з ним в храмах і на майданах. Новопреставлений слуга Господній Ігор був глибоко віруючою людиною. Сьогодні Господь пригортає його у Своїх обіймах. А ми віримо, що після своїх терпінь і скорбот, спричинених раптовою недугою, він увійшов у мир і радість Того, який приготував для нас те, про що говорить апостол Павло у Посланні до коринтян: «Те, чого око не бачило й вухо не чуло, що на думку людині не спало, те наготував Бог тим, що його люблять» (1 Кор 2:9).", — йдеться на сайті УКУ.
Відомий монографіями і нарисами "Українська церква на Борщівщині та інші сторінки національного відродження краю", "Релігія та культура Західної Волині на початку XVIII ст. За матеріялами Володимирського собору 1715 року", "Sobory eparchii chełmskiej XVII wieku. Program religijny Slavia Unita w Rzeczypospolitej", "Галицька (Львівська) єпархія XII–XVIII століть: організаційна структура та правовий статус" та ін., — повідомляє Історична правда.
Ігор Скочиляс — лауреат премії "Ad fontes". Професор Ярослава Мельник, ректор Українського вільного університету у Мюнхені, під час лаудації Ігорю Скочилясу зауважила, що його історичний доробок складно збагнути. «Перед його текстами я зупиняюся зі страхом і трепетом, бо він автор десяти монографій і збірок. Сьогодні рідкість, коли історики для своїх текстів опрацьовують більше, ніж 30 архівних збірок у декількох країнах. А він вміє поєднати працю над джерельними матеріалами з глибокими аналітичними висновками», – сказала вона.
Професор Скочиляс був засновником і керівником програми "Київське християнство", в рамках якої вийшло понад 20 томів фундаментальних праць і проведено десятки семінарів.