Порошенко закликав ВРУ заборонити в Україні Московський Патріархат

10.12.2023, 09:00
Держава
Порошенко закликав ВРУ заборонити в Україні Московський Патріархат - фото 1
П'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко під час виступу в парламенті закликав народних депутатів винести на розгляд Верховної Ради законопроект про заборону Московської Церкви.

Про це інформує 5 канал.

"Наша фракція вимагає поставити на голосування закон про Церкву країни-агресора. І не має президія жодних аргументів, щоб далі відтягувати голосування цього доленосного законопроекту", – закликав Порошенко.

Нагадаємо, Верховна Рада 19 жовтня ухвалила в першому читанні урядовий законопроект щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов‘язаних з країною-агресором.

Як повідомила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, вже закінчився термін подачі правок до другого читання законопроекту. Народні депутати подали 1200 правок, серед яких фактично 2/3 мають ознаки спаму.

"Ми вже розпочали роботу над законопроектом в комітеті, провели перше робоче засідання. Вислухали членів Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, які були співавторами інших подібних законопроектів і подали свої правки, щоб інтегрувати найкращі ідеї з них до урядового проєкту. Були присутні представники ДЕСС та її очільник Віктор Єленський", – поінформувала Кравчук.

Також Суд визнав законною релігієзнавчу експертизу 2019 року, якою встановлено факт входження релігійних організацій УПЦ до структури РПЦ із керівним центром в країні-агресорі.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 02.11.2023 залишено без змін рішення Київського окружного адміністративного суду від 15.05.2023, яким відмовлено у задоволенні позову Київської Митрополії УПЦ до Міністерства культури України щодо протиправності наказу Міністерства культури України від 25.01.2019 №37 про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій, які підпадають під дію норм «закону про перейменування».