Посланець від ФСБ і посол РФ в Ізраїлі зачастили до Предстоятеля Єрусалимської Церкви

Посланець від ФСБ і посол РФ в Ізраїлі зачастили до Предстоятеля Єрусалимської Церкви - фото 1
22 липня 2021 року в Патріаршій резиденції в Єрусалимі відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного посла Російської Федерації в Ізраїлі Анатолія Вікторова з Патріархом Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофілом III.

«Сторони обговорили питання церковно-дипломатичного характеру, що представляють взаємний інтерес», – зазначають в офіційному повідомленні сайту Відділу зовнішньоцерковних зв’язків РПЦ.

На зустрічі були присутні начальник Російської духовної місії в Єрусалимі та член Ради ІППТ архимандрит РПЦ Алєксандр (Єлисов), а також скарбник Російської духовної місії єромонах РПЦ Афанасій (Букін).

У Духовному фронті України зазначають, що ІППТ — так зване Імператорське Православне Палестинське товариство, що базується в Єрусалимі, очолює ексдиректор ФСБ РФ Сергей Стєпашин.

У середині червня 2021 року посол РФ Вікторов і посланники ФСБ вже зустрічались із Єрусалимським Патріархом. Після цього російські експерти знову заговорили за «Амман 2.0»

Раніше посланці ФСБ взяли участь у святкуванні дня ангела Єрусалимського Патріарха Феофіла III.

Як РІСУ інформувала, формальним ініціатором зборів в Аммані в листопаді 2019 виступив Єрусалимський Патріарх Феофіл ІІІ. Він зробив пропозицію в обхід Вселенського Патріарха Варфоломія, після зустрічі з Кирилом і Путіним, коли отримував премію від російського "фонду єдності православних народів". РПЦ запропонувала це як ініціативу Єрусалиму. Але насправді саме Москва просувала ідею. Вона хотіла створити новий майданчик для засудження дій Константинополя в Україні.

Православ'я представляють 15 автокефальних Церков. Чотири з них (не рахуючи ПЦУ) чітко дали зрозуміти, що на збори Російської Православної Церкви до Амману не поїдуть. Це Константинопольський, Александрійський Патріарх, Кіпрський і Елладський архиєпископ. Глави чотирьох найбільших Церков. З Константинополем, Елладою і Олександрією РПЦ розірвала відносини через визнання ПЦУ.

У січні 2020 року була друга спроба з боку Єрусалиського Патріарха з подачі Москви скликати зустріч в Аммані задля створення опозиції Вселенському Патріарху через його "втручання" в українську церковну кризу. На всі свої листи-запрошення до предстоятелів Єрусалимський Патріарх отримав відмову.

Патріарх Варфоломій у січні направив до Єрусалиму лист "у суворому тоні", в якому нагадав, що Феофіл не компетентний для таких кроків, тому "ініціатор" Амманської зустрічі більше не наполягав на своїй ініціативі. Єдиною Церквою, яка погодилась приїхати на зустріч, була Церква Чеських земель та Словаччини. Предстоятелі Елладської та Кіпрської Церков публічно відмовились від поїздки.

Так, незважаючи на весь арсенал наявних засобів, Росія так і не змогла скласти велику коаліцію проти Константинополя. Зараз загальний стан на церковній карті православ'я виглядає не на користь Російської Православної Церкви.