• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Посол Ізраїлю у Ватикані подякував Папі: Заява про війну на Близькому Сході «заповнила вакуум»...

Посол Ізраїлю у Ватикані подякував Папі: Заява про війну на Близькому Сході «заповнила вакуум»

13.10.2023, 12:58
Світові
Посол Ізраїлю у Ватикані подякував Папі: Заява про війну на Близькому Сході «заповнила вакуум» - фото 1
Посол Ізраїлю у Ватикані Рафаель Шутц висловив вдячність Папі Франциску за його нещодавні заяви щодо нападу бойовиків «ХАМАС» на Ізраїль, сказавши, що заклик понтифіка звільнити заручників і акцент на праві на самооборону «заповнив вакуум».

Про це Шутц сказав у коментарі для Crux, передає CREDO.

У середу Папа Франциск під час загальної аудієнції, зокрема, сказав: «Я молюся за ті сім’ї, для яких святковий день перетворився на день жалоби, і закликаю до негайного звільнення заручників. Той, хто зазнає нападу, має право захищатися; але я дуже стурбований повною облогою, в якій живуть палестинці в Газі, де також є багато невинних жертв».

«Це найважливіше з того, що він сказав. Звісно, заклик звільнити заручників також дуже важливий», — зазначив Шутц.

Він зауважив, що цінує звернення Папи Франциска, і що, хоча жодна війна не є бажаною, «є справедливі війни, і їх потрібно вести».

«Іноді, стикаючись із найвищим злом, не можна говорити про деескалацію, — сказав він. — Ніхто не говорив про деескалацію в Європі у 1945 році, ніхто не говорив про деескалацію після 11 вересня, ніхто не говорив про деескалацію, коли йшлося про ІДІЛ, і ніхто не може говорити про деескалацію з ХАМАС. ХАМАС — це ІДІЛ, ось таке просте рівняння».

Заява посла пролунала на тлі попередньої напруженості у стосунках між ізраїльським посольством і Святим Престолом. 7 жовтня посольство закликало Ватикан утриматися від «лінгвістичних двозначностей», які могли би прирівнювати агресорів до їхніх жертв, коментуючи війну на Близькому Сході.

Невдовзі після цього посольство також розкритикувало спільну заяву лідерів Церков у Єрусалимі, звинувативши її в «аморальній мовній двозначності», з якої незрозуміло, де агресор, а де жертва.

Рафаель Шутц також назвав ХАМАС «запеклим ворогом» і «варварами», і підкреслив, що поточний конфлікт не має жодного стосунку до територіальних суперечок між Ізраїлем і Палестиною.

Він зауважив, що ізраїльтяни досі не почули «чіткого засудження» агресії від палестинської влади, і що, враховуючи політичний вплив ХАМАС, самі палестинці мають вирішити, чи підтримують вони це варварство, чи відмежовуються від нього.

Шутц подякував Папі Франциску за рішення засудити напад ХАМАС як терористичний акт і сказав, що слова Папи були «достатніми» в очах його уряду.

«Коли щось відбувається, особливо в ізраїльсько-палестинському контексті, є тенденція говорити “так, але”, і ми би хотіли, щоб “але” стало менше, — сказав він. — Ми хотіли усунути паралелізми і мовні неоднозначності, тому що коли ви користуєтесь цими елементами, ви практично нічого не говорите».

Шутц також сказав, що, хоча він задоволений заявою Папи, він вважає, що церковні лідери мають ідентифікувати злочинців «поіменно». «Я думаю, що вони повинні це зробити, я думаю, що це повинна зробити Церква. Але я добре усвідомлюю особливу мову, яку використовує Церква, якою вона користується в минулому, так і в сьогоденні», – сказав він.

Відповідаючи на запитання про традиційну позицію дипломатичного нейтралітету Ватикану і спроби Папи знайти баланс війні Росії з Україною, Шутц поцікавився, що означає нейтралітет, сказавши: «Чи можна бути нейтральним між хорошим і поганим?»

«Я залишаю питання відкритим. Звісно, я б ніколи не критикував Папу, але моральне питання тут стоїть», — сказав він. Шутц зазначив, що підтримує контакти з кардиналом П’єрбаттістою Піццабаллою, Латинським Патріархом Єрусалима і навіть був присутній на консисторії, де його було введено у сан кардинала.

«Я дуже шаную його. Його становище непросте. У нього є католицька громада в Ізраїлі, на палестинських територіях і в інших місцях, і всі вони католики, але не всі мають однакову думку. Він хороша людина», — сказав Шутц.