Православні богослови світу засудили єресь "русского міра" і ганебні дії російської влади

Православні богослови світу засудили єресь "русского міра" і ганебні дії російської влади - фото 1
У Неділю Православ'я (13 березня) було опублікувано міжнародну декларацію, в якій представлено богословську оцінку ідеології "русского міра". Під декларацією підписалися понад триста православних богословів з цілого світу.

"Російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року – це історична загроза для православної християнської традиції", — вважають автори декларації, яка вийшла на сайті Волоської Академії Богословських Досліджень. — "Ще тривожнішим для православних вірян є те, що вищі єрархи Російської Православної Церкви відмовляються визнати це вторгнення, роблячи розпливчаті декларації про необхідність миру у світлі «подій» і «військових дій» в Україні. Водночас вони наголошують на братському походженні українців і росіян, що складають «Святу Русь», звинувачують у військових діях злий «Захід» і навіть скеровують релігійні громади молитися таким чином, що це фактично заохочує ворожнечу".

Богослови зауважують, що коріння підтримки Московським Патріархатом агресії проти України є у тоталітарному за своїм характером типі православного етнофілетичного релігійного фундаменталізму, який називають "русскій мір".

"Публічні виступи президента Путіна і Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) постійно стимулювали і розвивали ідеологію «Русского міра» впродовж останніх 20 років. Від 2014 р., коли Росія анексувала Крим і почала проксі-війну в українському Донбасі, аж до початку повномасштабної війни з Україною та в ході цієї війни, Путін і Патріарх Кирил використовують ідеологію «русского міра» як основне виправдання вторгнення", — йдеться у декларації.

Тому вчені роблять богословський аналіз ідеології "русского міра" і засуджують її як єресь, як також "ганебні дії російської влади щодо розв’язання війни проти України, яка спричинена цим мерзенним вченням, що не має виправдання – за потурання Російської Православної Церкви, як дії глибоко не-православні, не-християнські і противні людству".

Повний текст декларації, український переклад якої зробив о. Богдан Огульчанський, опубліковано на сайті "Етос" та на сайті РІСУ: Декларація православних богословів світу про “русскій мір”