Представники Охридської Архиєпархії отримали благословення Вселенського Патріарха

13 червня, 11:00
Православні
Представники Охридської Архиєпархії отримали благословення Вселенського Патріарха - фото 1
Представники Бігорського монастиря (Охридська Архиєпархія) перебували на Фанарі для участі у святкуванні іменин Вселенського Патріарха Варфоломія.

Архимандрит Кирило та єромонах Еразм вирушили до Константинополя як представники чернечої спільноти з благословення єпископа Антанійського старця Парфенія, інформує orthodoxtimes.com.

«Братія Бігорського монастиря дякує Богу за те, що сьогодні на Святому Вселенському престолі є особа, яка є благословенням для всієї Церкви Христової. Радіємо, що в ці буремні часи маємо лідера, чия мудрість і духовна глибина ведуть вірних до світла пізнання Христа. Наш старець єпископ Парфеній Антанійський разом зі своїми монахами та монахинями бажає Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію ще багато років керувати Церквою Христовою, як він це робив досі, з добрими справами, небесною мудрістю та батьківською любов’ю», – йдеться в привітанні.

Патріарх Варфоломій висловив сердечну подяку братії за привітання та надіслав своє патріарше благословення духовенству та народу Охридської архиєпархії.

РІСУ інформувала, визнання Охридської архиєпархії відбулося 9 травня 2022 року Вселенським Патріархатом під час засідання Священного Синоду та після детального обговорення. Вселенський Патріархат оголосив, що приймає в Євхаристійне сопричастя «єрархію, духовенство та народ цієї Церкви під керівництвом архиєпископа Стефана».

Патріарх Варфоломій уточнив, що врегулювати адміністративні питання між нею та Церквою в Північній Македонії належить Церкві Сербії.

Сербська Православна Церква 16 травня 2022 року прийняла у спілкування Охридську Церкву

Додамо, на засіданні Священного Синоду 29 лютого 2024 року Охридська Архиєпископія створила спеціальну комісію для вивчення статусу Православної Церкви в Україні, яка отримала автокефалію від Вселенського Патріархату. Головою комісії призначено митрополита Брегальницького Іларіон, а його заступником – єпископа Делядровсько-Ілінденського Іоакима.